Elçin Sangu Boyu

0
100

Boy: 1.74 Kilo: 60

Elçin Sangu boyu ne kadar? Ekranlardan gördüğümüz ünlülerin biyografileri hakkında araştırmalar yaparız. Elçin Sangu 11 Temmuz 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Ailesinin tek çocuğu olan Elçin Sangu Mersin Üniversitesi Opera Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra yaklaşık bir yıl kadar özel bir tiyatro kuruluşunda oyunculuk yaptı. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümüne burs kazanarak girmeye hak kazandı. Ancak güzel sanatçı okulu yarıda bıraktı. Haldun Dormen’in sanat danışmanı olarak görev yaptığı Sahne Tozu adlı tiyatro kuruluşuna girdi.

İyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilen oyuncu tasarımcı ürünlerinin internet üzerinden satıldığı bir çeşit e-butik olan ikonogami.com’a ortak oldu.

Elçin Sangu Boyu

Ünlülerin kariyerleri ve eğitimleri kadar fiziksel özellikleri de dikkat çeken konular arasındadır. Ünlülerin boyu, kilosu en çok rağbet gören magazin konuları arasındadır. Elçin Sangu’nun boyu 1,74 metre olup kilosu 60 kgdır. Kahverengi gözlere sahip olan oyuncu aslan burcudur.

Güzel oyuncunun yaklaşık beş yıldır Yunus Özdiken ile bir birlikteliği var. Kiralık Aşk adlı dizideki rol arkadaşı Barış Arduç ile hakkında birçok dedikodu çıksa da Elçin Sangu hepsini ser bir dille yalanladı.

Elçin Sangu’nun Yer Aldığı Dizi ve Filmler

Elçin Sangu ilk dizi deneyimini Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizide Jale karakteri ile gerçekleştirdi. Ardından birçok dizi ve filmde yer alsa da asıl ününü Kiralık Aşk adlı dizide yakaladı.

Doğal kızıl saç rengi ile dikkat çeken güzel oyuncu Pantene’in reklam filmlerinde de yer aldı. Ardından Boyner mağazasının reklam filmlerinde de kendisine yer bulan başarılı sanatçı, ekranların sevilen yüzleri arasında yer alıyor.

Elçin Sangu’nun Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2010 Öyle Bir Geçer Zaman Ki (Televizyon dizisi, Jale karakteri)
  • 2012 Aşk Kaç Beden Giyer (Televizyon dizisi, Nehir karakteri)
  • 2013-2014 Bir Aşk Hikayesi (Televizyon dizisi, Eda Çağlar karakteri)
  • 2014 Kurt Seyit ve Şura (Televizyon dizisi, Güzide karakteri)
  • 2015 Sevdam Alabora (Televizyon dizisi, Zeynep karakteri)
  • 2015-2017 Kiralık Aşk (Televizyon dizisi, Defne karakteri)
  • 2017 Mutluluk Zamanı (Sinema filmi)
  • 2018 Yaşamayanlar (İnternet dizisi, Mia karakteri)
Paylaş
Önceki İçerikErkan Petekkaya Boyu
Sonraki İçerikEkin Koç Boyu

CEVAP VER