En iyi animasyon filmler

0
627

 

 Hem büyüklerin hem de küçüklerin severek izlediği animasyon filmleri sizler için listeledik. Hayal kurmayı sevenlerin sıkı takipçisi olduğu animasyon filmlerinin IMDb puanına göre en iyilerin yer aldığı listemiz sizlerle…

Cesur / IMDb puanı: 7.2

Asi ve güçlü güzel prenses Merida’nın macerasını konu alan filmde krallığın kurallarına karşı çıkan Merida sebep olduğu kaosu engellemek için bir mücadele verir.

Efsane beşli / IMDb puanı: 7.3

Karabasan ile verilen mücadelede beşli ekibin yeteneklerini görüyoruz. Özellikle filmin görselleri ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştı.

Anamolisia/ IMDb puanı: 7.3

Duygusal karakterlerin mutlaka izlemesi gereken bir animasyon film. Felçli bir yazarın hayata yeniden tutunmasının hikâyesini konu alıyor.

Karlar ülkesi/ IMDb puanı: 7.5

Çocukların çok sevdiği Elsa ve Anna kardeşlerin modern yorumu denilebilir film için. Hem kardeşliği hem de prensesliği o kadar güzel işlemiş ki, gösterime girdiği tarihten bu yana büyük bir çocuk hayran kitlesine sahip.

Lego filmi / IMDb puanı: 7.8

Beta en iyi animasyon film ödülüne layık görülen film seslendiren ünlü kadrosuyla çok sevilenler arasında.

Süper kahraman/ IMDb puanı: 7.9

Süper kahramanlar hayatımızın her zamana bir yerinde olmuştur ve nedense kaç yaşımıza gelirsek gelelim sıkılmayız onlardan. Oldukça başarılı ve ödüllere de layık görülmüş bir film. 

Hayvanlar şehri/ IMDb puanı: 8.1

2016 yılında vizyona giren animasyon film gösterim tarihinde gişe rekorlarını hayli sallamıştı. İnsanlar gibi hayvanlarında hayalleri vardır ve filmin karakterleri hayallerinin peşinden giderken türlü maceralara atılırlar.

Ters yüz/ IMDb puanı 8.2

Ridley ve Ridley ’in zihninde bulunan hisler… Konu orijinalliği ile en iyi animasyon film Oscar’ına layık görülmüş film oldukça eğlenceli sahneler barındırıyor.

Denizin şarkısı IMDb puanı: 8.6

İki kardeşin babaanneleriyle yaşamaya başladıktan sonra keşfettikleri büyülü gücü nasıl kullanacaklarına karar vermeleriyle başlayan hikâyede sonuç olarak iyiler kazanacaktır.

İyiler her zaman kazanır mı bilinmez ama İrlanda yapımı filmde başarılı sahneler bulunduğunu söylemek doğru olacaktır.

Moana/ IMDb puanı: 7.8

Doğanın içinde maceracı bir prenses ve onun cesurluğunu gözler önüne seren film çocukların gözdesi.

2016 yılında vizyona giren film kendine sevimli bir çocuk kitlesi edinmiş durumda.

Oyunbozan Ralph/IMDb puanı: 7.8

Her zaman kötü olmak istemeyen Ralph oyun değiştirirse ne olur? Bulunduğu oyunun içinde hep kötü karakter olmaktan sıkılan Ralph macerası sizleri de çok eğlendirecek. Bu eğlenceli macerayı sizde hafızalarınıza kazıyın deriz.

Rüzgâr yükseliyor/ IMDb puanı: 7.8

2.dünya savaşı esnasında yaşayan ve uçak tasarımcısı olarak çalışan bir gencin hikâyesine dâhil olmaya ne dersiniz. Bu animasyon filmde savaşın izleri ve yine mücadelenin izlerini görebileceksiniz.

Oyuncak Hikayesi 

Gösterime girdiğinden beri efsane denilecekler arasında. Oyuncakların da gerçekten hisleri varsa sorusunu filmin sonunda sizde sorabilirsiniz.