Erkekler neden aldatır ve kadınlar neden aldanır?

0
653

Erkek arkadaşınız önceden ciddi bir ilişki yaşamamışsa bağlanma sorunu var demektir. Öyle ki, yaptığı hareketlerin partnerini incittiğini fark etmez bile. Hiçbir ilişkisinde sadakat, bağlılık gibi terimleri yaşamayan bir erkek için aldatma son derece kolaydır. Hatta aldatmanın eşini üzebileceğini dahi fark etmez.

Bağımlılık nedeniyle ortaya çıkan aldatmalar da mevcuttur. Alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, kumar bağımlılığı temel sebeplerden biridir. Bilinci yerinde olmayan birey zararlı alışkanlıklarından kurtulamazsa hem kendisini hem de eşini aldatmaya devam edecektir.Kendini beğenmeyen erkek de aldatmaya meyillidir. Egosunu tatmin etmek için bile aldatır.Sıradan olmayan aldatma nedenlerinden biri ise, aslında ilişkinin erkek için bitmiş olmasıdır. Erkek, kadın onu terk etsin diye aldatmaya devam eder. Zor süreç kadına bırakılır.

Erkeklerin hayattaki önceliği çoğu zaman kendisidir. Bencilce davranan erkek için partnerinin üzülüp üzülmediği, acı çekip çekmediği çok da önemli değildir. Yalanlar söyler ve gizliden gizliye aldatmaya devam eder. Böylece bencilliği aldattıktan sonra artar.

Kendisini sürekli olarak üstün gören bir erkek, diğer erkeklerin sahip olduğundan daha fazlasına sahip olmak ister. Farklılığının ödülüyse birden fazla kadınla birlikte olmaktır.Daha önceden hiç aldatmayan bir erkek de aldatabilir. Bir anlık bir dürtüyle eline geçen bir fırsatı kaçırmayan bir erkek de aldatabilir. Sonrasında pişman olsa da yaşadığı vicdan azabından kurtulamaz.

Aradığını tam olarak bulamayan erkek, mükemmeli aradıkça aldatma potansiyeli de artar.Sizden intikam almak için aldatıyor bile olabilir. Canınızı yakmak ve acı çektirmek istiyordur. Bu yüzden aldatırken dürüst davranır ve sizden saklamaz.Aldatan bir erkek için birçok sebep yazılabilir. Nedeni ne olursa olsun, bir erkek aldatmayı meşru kılmamalıdır Aldatmanın önüne geçmek için her zaman bir çözüm vardır. Peki, erkeklerin birden fazla aldatma sebebi varken, kadınların her seferinde aldanmasına ne demeli! Şimdi kadınlar neden aldanır sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

 

Kadınlar Neden Aldanır?

Bencilinden bağımlısına her tür erkeğe katlanabilen bir varlıktır, kadın. Peki, bunlara rağmen kadın neden aldanır? Birçok sebep olmasına rağmen birkaç tane temel sebep vardır.

İlki, kadın erkeğe sonsuz bir güvenle bağlanır ve hiçbir yaptığından şüphelenmez. Yegâne yol arkadaşı onu neden aldatsın ki? Bunun için hiçbir sebep yoktur. Güven her şeyin temelidir. Bilir ki yapı çökerse aldanan kadın değil erkek olacaktır.

Erkeğin aldatmayı açık seçik yaptığı zamanlar vardır. Aldatıldığını bilen kadın, çoğu zaman sosyal bir güvencesi olmadığı için aldanıyormuş gibi yapmaya devam eder.

Kadın, aşka inanır ve belki de sırf bu yüzden aldatmanın mümkünsüzlüğü vardır onun kalbinde.

Her ne olursa olsun kadın, asıl aldananın aldatan olduğunu bilir. Kadın aldandığını hissettiği anda gitmeli, erkekse aldatma sürecine girmeden bir zamanlar sevdiği kadına duyduğu saygıdan ötürü onu terk etmelidir. Yine de şunu söylemek isteriz ki aldatmak ya da aldanmak cinsiyetler sorunu değildir. Asıl sorun bilinçaltımızda yer alan psikolojik sorunlardır. Bu sorunları ortadan kaldırmanın temelindeyse sevgi ve saygı vardır.