Astrolojiye Ne Kadar İnanıyoruz? En Popüler Fal Türleri

0
109

Astroloji bir bilim dalı; burç yorumları temelde gerçek verilere dayanıyor. Fallar geleceğimizle ilgili çok önemli ipuçları verebiliyor. Astrolojik fal yorumları dışında dünyada ilgi çeken pek çok fal çeşidini de sayabiliriz. En popüler fal türleri hangileri sorusunu sorarsanız size şunları sayabiliriz…

El Falı

Geçmişi 3000 yıl öncesine dayanan el falının ilk kez Hint kaynaklarında ortaya çıktığı bilinir. Vedaların başlattığı bu akım, Orta Çağ’dan kalan yazılı eserlerde ortaya çıkar. Avuç içindeki çizgilere dayanarak kişinin hayatının gidişatı yorumlanır.

İskambil Falı

16. yüzyılda başlayan iskambil falı günümüzde de çok yaygın. Fransa Kralı’nı eğlendirme amacıyla bulunmuş. Kartlara verilen anlamlara göre kişinin geleceği hakkında tahmin yürütülür.

Kahve Falı

Orta Doğu ve Akdeniz ülkelerinde yaygındır. En popüler fal türleri arasında yer alan ve Türklerin de ilgi duyduğu kahve falında telvenin aldığı şekillere bakılır. Kökeni Floransa’ya dayanır.

Tarot Falı

Dünyanın neresine gidersek gidelim, bir tarot falcısı ile karşılaşabiliriz. 14. yüzyıla dayanan tarot falı, iskambil kartlarına benzeyen birbirinden farklı sembollerden oluşmuş kartlarla bakılır. Mısır inancına göre Tanrı’nın kitabının bir özetidir. Büyük ve Küçük Giz destelerine göre her kartın bir anlamı vardır. Fal baktıran kişiden kapalı desteden birer kart çekmesi istenir.

Yıldız Falı

Doğum tarihine bakılarak gökyüzünün durumu ve astrolojik kurallara dayanılarak kişi hakkında yorumlama yapılır. Günümüzde en popüler fal türleri arasında bir numarada yer alır.

Papatya Falı

Bu falın gerçeklik payı çok düşük olsa da, duygulara yönelik sempatik bir tahminleme yöntemidir. Çiçeğin yaprakları sırayla koparılır. Seviyor, sevmiyor diye baktığımız papatya fallarında son yaprakta söylenenin doğru olacağına inanılır.

Zar Falı

Bir dairenin içine 3 tane zar atılarak zarların toplamına göre yorumlanan fal çeşididir.

fal türleriHarf Falı

Yine çok eskilere dayanan bu fal türünde yere bir daire çiziliyor ve kenarlara harfler koyuluyor. Ortada bulunan falcı dönmeye başlayıp dengesini kaybettiğinde düştüğü yerdeki harfler bir araya getirilip bundan bir yorum çıkarılıyor.

Bakla Falı

Orta Çağ’dan beri kullanılan bakla falında evin içerisine bakla taneleri atılıyor. Genellikle 21 bakla kullanılıyor. Aldıkları şekle bakarak sevgi, mutluluk gibi durumlar değerlendiriliyor.

CEVAP VER