Beren Saat’in Rol Aldığı Sinema Filmleri

0
444

Türkiye’nin en güzel kadınlarından sayılan ünlü oyuncu Beren Saat, birbirinden başarılı yapımlarda rol aldı. Dizilerde canlandırdığı karakterlerle adeta özdeşleşen yıldız, beyaz perdede de bir o kadar başarılı… Beren Saat’in rol aldığı sinema filmleri hangileri? Ünlü biyografileri merak ediliyor, özellikle de ünlü boyları… Beren Saat profilimizi de ayrıca inceleyebilirsiniz. Başarılı oyuncunun rol aldığı diziler kadar Beren Saat filmleri de çok ses getirdi, işte o filmler…

Güz Sancısı

Beren Saat’in rol aldığı sinema filmleri serisinin ilki, ünlü oyuncusu keşfeden Tomris Giritlioğlu tarafından yönetilmiştir. 2009 yılında vizyona giren Güz Sancısı’nda Beren Saat’e eşlik eden isim Murat Yıldırım oldu. Rum kızı Elena’ya aşk duyan Behçet’in aşkını politika hayatı engel olabilecek mi? Beren Saat filmde 1950’lerde yaşayan ve siyasi bunalım döneminde aşka tutunan bir kadını canlandırıyor.

Gecenin Kanatları

2009 yapımı Gecenin Kanatları filminin yönetmeni Serdar Akar. Filmde Beren Saat, Erkan Petekkaya, Murat Ünalmış, Yavuz Bingöl, Alper Kul gibi isimler yer alıyor. Beren Saat’i filmde canlı bomba olabilecek kadar travma yaşayan birini canlandırıyor. Siyasi içerikli müthiş bir dram.

Gergedan Mevsimi

İranlı yönetmen Bahman Ghobadi yönetimindeki 2012 yapımı Gergedan Mevsimi’nde Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin, Beren Saat, Monica Belluci, Ahmet Mümtaz Taylan ve Behrouz Vossoughi gibi isimler bir araya geliyor. Filmde İranlı şair Farzan’ın 30 yıllık mahkumiyetinin sonra ermesi ve ardında kalanları toplamaya çalışması etkileyici bir aşkla dile getiriliyor. Beren Saat, Belluci’nin kızını oynuyor.

Benim Dünyam

Beren Saat filmleri listesinin sonuncusu olan Benim Dünyam, 2013 yılında Uğur Yücel’in yönetmenliğinde çekilmişti. Beren Saat, Uğur Yücel ve Ayça Bingöl baş rollerde… Kör ve sağır olan Ela karakteriyle onu hayata döndürmeye çalışan Mahir Hoca’nın etkileyici öyküsü beyaz perdeye aktarıldı.

Beren Saat’in Seslendirme Yaptığı Filmler

  • Oyuncak Hikayesi 3: 2009 yapımı Toy Story 3, 3 boyutlu bir animasyon çizgi filmiydi. Beren Saat Barbie’yi, Kıvanç Tatlıtuğ ise Ken’i seslendirmişti.
  • Cesur: 2012 yapımı Brave, 3 boyutlu animasyon çizgi filminde de yine Beren Saat’in güzel sesini Türkçe versiyonda duyuyoruz.
  • Minyonlar: 2015 yapımı Minions, animasyon türündeki aile komedi filmi. Bu kez Beren Saat, eşi Kenan Doğulu ile birlikte seslendirme yapmıştı.