Dünyanın En Eğlenceli Festivalleri

0
427

Daha önce dünyanın en iyi karnavalları hakkında bir araştırma yapmıştık hatırlarsanız! İlginç bilgiler köşemizde bugün yine oldukça ilgi çekici bir başlıkla yine eğlenceli bir araştırmaya yer veriyoruz… Dünyanın en eğlenceli festivalleri nerelerde gerçekleşiyor, bu festivallere hangi ülkelerde ve şehirlerde ve ne zaman katılabiliriz? Ünlü boyları ve haber içeriklerimizi de takip etmeyi unutmayın. Şimdiden herkese iyi eğlenceler!

Oktoberfest

Almanya’nın Münih kentinde Eylül’ün sonunda başlayıp Ekim’de devam eden Ekim Festivali yani Oktoberfest, dünyanın en eğlenceli festivalleri arasında yer alıyor. Belediye başkanı festival başında bira fıçısına çeşme çakarak organizasyonu başlatıyor. Oldukça eğlenceli ve gençlerin akın ettiği bir dev açık hava partisi diyebiliriz…

Burning Man Festivali

İlk kez 1986 yılında San Francisco’daki Bakers Sahili’nde düzenlenen Burning Man Festivali, 1990’dan bu yana Nevada Çölü’nde devam ediyor. Çok büyük bir müzik festivali. Ağustos – Eylül dönemine denk geliyor. Kumsalda ateş yakıp maskot adamların yanışını izlemek ışıklandırmaları seyretmek bile büyüleyici…

Cannes Film Festivali

Cannes, dünyanın en iyi film festivalidir. Sinemaseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Fransa’da sanata dair pek çok sembol var. Her yıl Mayıs ayında düzenlenen festivalde şıklık yarışı da öne çıkıyor.

MUTLAKA OKU: Dünyanın En İyi Karnavalları

Tomorrowland

Dünyanın en iyi festivalleri arasında Tomorrowland de yerini alıyor. Belçika’nın Boom bölgesinde düzenlenen bu elektronik müzik festivali, hitap ettiği kesim tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaşıyor. 2005’ten beri bir gelenek haline geldi. Temmuz ayında düzenlenen müzik festivaline mutlaka uğrayın…

Domates Festivali

İspanyollar eğlence konusunda sınırsız ve çok çılgın bir toplum. Domates Festivali, dünyanın en eğlenceli festivalleri arasında… 70 yıllık bir mazisi var. Ağustos ayında tüm caddelerde domates savaşı yapılıyor. Tonlarca domates kasalardan sokaklara ve insanlara fırlatılıyor.

Çin Yeni Yıl Kutlaması

Ocak-Şubat aylarına denk gelen Çin’in Yeni Yıl Kutlaması, festival havasında geçiyor. Geleneklerine asırlardır bağlı kalan Çin halkı, her sene Ay takviminin temsil ettiği hayvana göre bir organizasyon düzenliyor.

San Fermin Festivali

İspanya’nın Pamplona şehrindeki bu festivalde tipik bir boğa-matador eğlencesine tanık olabilirsiniz. Temmuz aylarının en büyük eğlencelerinden biri. Eski geleneklerin devam ettirildiği büyük bir organizasyon.

Sziget Festivali

dünyanın en eğlenceli festivalleriBudapeşte’de Ağustos ayında düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük kültür ve müzik festivallerinden biri. Müzik sınırsız, sahne gösterileri ve topluluk heyecan verici…

Coachella Festivali

dünyanın en eğlenceli festivalleriCoachella Festivali, dünyanın en büyük müzik festivallerinden biridir. Türk sanatçılar da zaman zaman festival sahnesinde yer alıyor. ABD’de düzenleniyor. Kaliforniya’daki festivalin biletleri pahalı, tarihi Nisan ayına denk geliyor.