Enfes Bir Görsel Şölen Sunan Göller

0
612

Enfes Bir Görsel Şölen: Dünyanın En Güzel Gölleri

Dünyanın neresine giderseniz gidin, yanınıza mutlaka bir kamera ya da fotoğraf makinesi alırsınız. Rengârenk doğa manzaraları da her zaman baş tacımızdır. Dünyanın en güzel gölleri araştırmamızda, görsel şölen sunarak göz ziyafeti yaptıran gölleri listeledik. Ülkemiz de dahil pek çok ülkenin tabiat harikalarına yer vermeye çalışıyor ve ilginç bilgiler köşemize bu kez de nefes kesen manzaralarıyla büyüleyen gölleri ekliyoruz…

Como Gölü

Dünyanın en güzel gölleri hangileri diye yola çıktık ve başlıyoruz… İtalya’nın Lobardiya bölgesindeki Como Gölü buzul kökenli bir göl. Turistleri kendine çeken rengarenk manzarası büyüleyici. Göl çevresinde restoran ve oteller, hatta özel mülkler bulunuyor.

Constance Gölü

Almanya, İsviçre ve Avusturya kesişiminde yer alan bu göl, Avrupa’nın en büyük 3. gölü. Bahçeleri, bağları, plajları olan ve doğanın tüm nimetlerini barındıran harika bir ortam.

Beş Çiçek Gölü

Çin’in Sichuan Eyaleti’nde bulunan Beş Çiçek Gölü, bir doğa koruma alanında konumlanıyor. Rüya gibi görünen gölün dibinde devrilmiş kütükler, sığ ve berrak suyla birleşerek muhteşem bir görsel şölen sunuyor.

Baikal Gölü

Rusya’da mavi göz olarak da geçen Baikal Gölü’nden dünyadaki tatlı suyun beşte biri karşılanıyor. Dünyanın da en yaşlı gölü. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alıyor…

Peyto Gölü

Kanada’daki Bandd Milli Parkı’nda bulunan Peyto Gölü de dünyanın en güzel gölleri sıralamasında olmayı hak edecek güzellikte. Turkuaz sularla birlikte kar ve buzullar muhteşem bir görüntü veriyor.

Inle Gölü

Inle Gölü, Myanmar Adası’nda yani Asya’da. Yüzen köyler, kanolarla gezinen balıkçılar, mistik bir çevrede dolaşan turistler bu gölün değerini yükseltiyor.

Annecy Gölü

İsviçre ile Fransa arasında kalan Annecy Gölü çevresinde insanlar piknik yapabiliyor, bisiklete binip balık tutabiliyor.

Ivag Gölü

Karla kaplı dağlara karşı enfes bir manzara için İsveç ahşap villalarında kalıp Ivag Gölü kıyısında tatil yapılabilir.

Pembe Göl

Batı Avustralya’da bulunan tuz gölü olan Pembe Göl, sahiden de kıyı kısımlarda suyun pembe renkte olduğu ilginç bir göl. Karides yoğunluğuna göre bu renk zümrüt yeşiline dönüyor.

Malawi Gölü

Dünyanın En Güzel GölleriMalawi’deki bu gölde binlerce canlı türü yaşıyor. Gölün uzunluğu 600 km! Çevresinde küçük bir balıkçı kasabası da bulunuyor.

MUTLAKA OKU: Dünyanın En Eğlenceli Karnavalları

Yucatan Mağara Gölü

Dünyanın En Güzel GölleriMeksika da her zaman tabiatıyla öne çıkar. Yucatan Yarımadası’nda konumlanan gölün karakteristik yapısı çok farklı. Mağara şeklindeki gölde yüzerken farklı bir deneyim kazanabilirsiniz.

Plitvice Gölü

Dünyanın En Güzel GölleriYeşil, mavi ve doğa denince Hırvatistan akla mutlaka gelir. Plitvice Gölü dünyanın en güzel gölleri denebilecek kadar geniş ve büyüleyici. 16 göl birbirine bağlanıyor. Çevrede pek çok hayvan türü barınıyor. Gölün rengi mineral, organizma ve güneş açısına göre hep değişiyor.

Melissani Gölü

Dünyanın En Güzel GölleriYine bir mağara göl. Yunanistan’daki Melissani Gölü, perilerin mağarası olarak da biliniyor. Gölde tekne turları düzenleniyor, mutlaka görülmesi gerek.

Tahoe Gölü

Dünyanın En Güzel GölleriKaliforniya’daki Tahoe Gölü, City of Angels filminin son sahnesinin çekildiği meşhur göl… Derin ve soğuk sularıyla bilinen gölün çevresi çoktan bir turizm cennetine dönüştü.