En Güzel Çeşme ve Bodrum Koyları

0
374

Tatil yapmak isteyenler için Ege’nin en müthiş koyları ve plajlarını araştırdık. Ünlü biyografileri köşemize ara veriyor ve en güzel Çeşme ve Bodrum koyları önerilerimize geçiyoruz… Çeşme’nin en güzel plajları ve Bodrum’un en güzel plajları hangileriymiş görelim…

En Güzel Çeşme Koyları ve Plajları

İzmir/Çeşme ilçesinde bulunan cennet gibi koylar, tertemiz plajlar ve yüzmek için en ideal noktaları araştırdık…

Boyalık Plajı

Kuzey’de Ilıca ve Çeşme arasında kalan Boyalık, Çeşme’nin en güzel plajlarından biridir. Kumluk plajı, turkuaz rengi denizi ve sevimli deniz canlıları sizi karşılar. Su sıcaklığı idealdir ve deniz oldukça sığdır.

Aya Yorgi Koyu

Çeşme’nin en meşhur koylarından biridir. Koyda pek çok güzel mekan var. Gece DJ performansı, gündüz happy hour partileriyle eğlenebilirsiniz. Dalyanköy’e giderken sağ tarafta kalan bu koya dolmuşla gelebilirsiniz.

Pırlanta Plajı

Tatilcilerin uğrak yeri Pırlanta Plajı’nda deniz temiz ve sahili ince kumlu. Sığ olan deniz çocuklu aileler için ideal. Çiflikköy’ü geçip sağa dönerseniz plaja varabilirsiniz.

Altınkum Plajı

Çeşme merkezine 10 dk uzaklıktaki Altınkum’a mutlaka uğrayın. Kumsal altın renginde, sahil sakin ve huzurlu. Daha ne olsun! (Deniz biraz soğuktur ama!)

En Güzel Bodrum Koyları

Muğla/Bodrum ilçesinde bulunan cennet gibi koylar, tertemiz plajlar ve yüzmek için en ideal noktaları araştırdık…

Bitez Plajı

Dalgasız, temiz ve sakin bir deniz düşünün. Suyu Bodrum geneline göre daha ılık. Bodrum merkeze 20 dk uzaklıkta. Bitez’de sayısız işletme var: Şezlonglar, cafeler, dondurmacılar, barlar ve çok şirin yerler bulunuyor.

Aspat Koyu

En güzel Çeşme ve Bodrum koyları dendi mi, Karaincir üzerindeki Aspat Koyu mutlaka önerilmelidir. Kumlu ve sakin bir plaj arayanlara tavsiyemizdir. Palmiyeler ve derin mavi tonları sizi bekliyor…

Bardakçı Koyu

En Güzel Çeşme ve Bodrum KoylarıBodrum merkezde, Eskiçeşme mahallesi içerisinde yer alan bu koydan Bodrum Kalesi görülüyor. Dolmuşla ya da yürüyerek 15 dakikada gelebilirsiniz. Halk plajı barındırmasa da tüm tesisler şemsiye-şezlong ve konfor sunuyor. Kumlu plaj, temiz ve ılık bir deniz için en iyi noktalardan biri.

Kargıcak Koyu

En Güzel Çeşme ve Bodrum KoylarıKargıcak Koyu ve Plajı, Bodrum’un en meşhur tatil noktalarından biri. Bakir bir güzellik, sınırsız huzur ve doğa! Çakıla benzer iri kumlarla kaplı tertemiz bu plajda ister tekneyle dolaşın, ister denizin ve güneşin keyfini çıkarın… Dalyan’dan çıkıp İztuzu’na varmadan tabelaları takip ederek koya varabilirsiniz…