Halit Ergenç’in Rol Aldığı Sinema Filmleri

0
792

Sinema severlere özel arşivimizde yer alan en iyi film önerileri değerlendirilebilir. Yabancı ve yerli sanatçıların en başarılı performanslarını sergilediği birbirinden güzel filmleri sıralamaya alıyoruz. Ünlü biyografileri paylaşımlarımızdan da bu sanatçılar hakkında bilgi alabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi aktörlerinden Halit Ergenç’in rol aldığı sinema filmleri bu kez sizlerle olacak. Editörlerimiz tarafından yapılan sıralamaya göre en iyi Halit Ergenç filmleri sizlerle…

Babam ve Oğlum

1980’lerin siyasi bunalımı çerçevesinde köylük bir yerde yaşanan müthiş bir aile dramı. Çağan Irmak filmleri denince akla ilk gelen başyapıt, 2005 yapımı “Babam ve Oğlum” filmi oluyor. Halit Ergenç filmleri listemizde klasiklerden… Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Özge Özberk gibi usta sanatçılar harikalar yaratıyor.

Devrim Arabaları

Halit Ergenç Filmleri2008 yılında vizyona giren ve gişe rekorları kıran bir başyapıt da “Devrim Arabaları”. Belgesel niteliğindeki tarihi dram türünün en iyi örneklerinden biri. Yönetmen Tolga Örnek. Haluk Bilginer, Altan Erkekli, Selçuk Yöntem, Halit Ergenç, Vahide Perçin, Uğur Polat, Altan Gördüm, Serhat Tutumluer, Taner Birsel gibi pek çok ünlü isim filmin kadrosunda…

İstanbul Kırmızısı

Halit Ergenç FilmleriHalit Ergenç filmleri her zaman büyüler… Geniş oyuncu kadrosuyla bir Ferzan Özpetek başyapıtı olan “İstanbul Kırmızısı-Rosso İstanbul” 2017 yılının en iyi romantik dramlarından biriydi. Ergenç’e eşlik eden isimler arasında Mehmet Günsür, Nejat İşler, Tuba Büyüküstün ve Zerrin Tekindor da var.

İlk Aşk

Halit Ergenç, Çetin Tekindor, Dolunay Soysert ve Vahide Perçin gibi sanatçıların rol aldığı “İlk Aşk”, 2006 yılında Nihat Durak tarafından çekildi.

Ali ve Nino

2016 yılında dram, romantizm türünde çekilen “Ali and Nino” filmi bir İngiliz yapımı. Asif Kapadia yönetmen. Başarılı oyuncu Halit Ergenç, dünya starları ile bu filmde birlikte rol almıştı.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR: Beren Saat’in Rol Aldığı Sinema Filmleri

İklim Meselesi

2017 yapımı “İklim Meselesi” oyuncuları Halit Ergenç, Ozan Güven, Ezgi Mola ve Serenay Sarıkaya olmuştu.

Acı Aşk

2009 yapımı “Acı Aşk” filminde romantizmin büyüsüne Halit Ergenç, Cansu Dere ve Songül Öden’le birlikte kapılabilirsiniz.

Okul

Halit Ergenç filmleriSinem Kobal ve Nehir Erdoğan’ın baş rollerde yer aldığı, lisede geçen paranormal olayların konu alındığı “Okul” filmi korku-komedi türünde çekildi. 2004 yapımı filmde Halit Ergenç, Ahmet Mümtaz Taylan ve Ali Sunal gibi başarılı isimler yer aldı.

Tramvay

Olgun Arun “Tramvay” filminin yönetmeni. Halit Ergenç’in rol aldığı sinema filmleri deyince çok da akla gelmeyen bu filmde Ayça Bingöl de yer alıyor. 2006’da vizyona giren film, dram, korku, suç ve psikolojik türleri kapsıyor.

Misafir

2011 yapımı dram filmi “Misafir”, Ozan Aksungur yönetmenliğinde çekildi. Mutluluğu birbirinde bulan Oktay ve Ayşe’yi bekleyen gelecek ve birbirlerine ‘misafir’ olmaları filmin temasını oluşturuyor.

2019 Sürprizi: Abdullah Oğuz yönetmenliğindeki biyografi, dram ve savaş konulu “İlk Adım” 2019’da vizyona girecek.