İzlenmesi Gereken En İyi Keanu Reeves Filmleri

0
339

Dünyanın en ünlü ve en yakışıklı aktörlerinden Keanu Reeves filmleri bu makalemizin konusu… En iyi Keanu Reeves filmleri hangileri? Matrix’in yıldızı sayısız sinema filminde baş aktör oldu. Peki, bunlardan en iyi yapımlar hangileriydi?

Kırılma Noktası (1991)

Aksiyon sevenler için bir kadın yönetmen tarafından çekilen Point Break filmini tavsiye ediyoruz. Hızlı tempoda geçen filmde, Los Angeles sokaklarında yapılan banka soygunları ve ajanların kovalamacası nefes kesiyor.

Şeytanın Avukatı (1997)

The Devil’s Advocate filminde Reeves başarılı bir avukatı canlandırıyor. Zorlu bir davada müvekkilini temize çıkaran Kevin, hukuk bürosundan harika bir teklif alır ve olaylar bundan sonra başlar.

Matrix (1999)

En iyi Keanu Reeves filmleri içerisinde ilk akla gelen yapım Matrix oluyor. Yaşanan an ve onun ötesindeki gerçeklik temel alınıyor. Neo, Trinity ile başka bir dünyaya gider ve yaşamının kontrolden çıkışını izler…

Sibirya (2018)

ABD’den Rusya’ya uzayan bir macera. Elmas ticareti yapan iş adamı, Sibirya’da bir kızla tanışır ancak tehlikeli dünya yaşamlarını değiştirecektir.

BUNU DA OKU: En İyi Charlize Theron Filmleri

Kasım’da Aşk Başkadır (2001)

Sweet November, Charlize Theron’un kadın başrol olduğu bir Keanu Reeves filmi. İşkolik bir adamın kalbine deli dolu biri girer. Sonu acıklı bitse de en güzel aşk filmlerinden biridir.

Constantine (2005)

Dünyada insan kılığında gezinen melekleri ve şeytanları tanıyabilen John Constantine’in hikayesi bir çizgi romandan uyarlanmıştır.

John Wick (2014)

John Wick emekli bir tetikçidir. Filmin 2.’si de çekildi. Karısından ona tek kalan köpeğidir. Onu da kaybeden John Wick, eski iş ortağı bir mafyadan intikamını alır ve New York sokaklarında müthiş bir kovalamaca başlar.

Dracula (1992)

Bir drakulaya karşı verilen savaşın anlatıldığı filmde, genç avukat Harker’ı Keanu Reeves canlandırıyor. Unutulmaz bir vampir klasiği diyebiliriz. Film Oscar’lı…

Göl Evi (2006)

The Lake House, en romantik ve sıradışı filmlerden biri. ABD’nin Seattle kentinde çekilen ve gerçek yüzen evlerde çekilen filmin görüntüleri müthiş. Zaman kayması, Alex ile Kate’in aşkını başlatır…

Dünyanın Durduğu Gün (2008)

Keanu Reeves ve Jennifer Connely’nin rol aldığı sıra dışı bir film. Bilim insanı Dr. Helen ile insanlığı uyarmaya gelen uzaylı Klaatu’nun buluşması heyecan yaratıyor.