Leonardo DiCaprio’nun En İyi 10 Filmi

0
484

Oscarlı ünlü aktör Leonardo DiCaprio’nun en iyi 10 filmi sizlerle… En iyi film listelerimize Hollywood’un başarılı bir oyuncusu ile devam ediyoruz. Rol aldığı yapımlar her seferinde birkaç kategoride ödüle aday oldu. Performansıyla büyüleyen Leonardo DiCaprio filmleri sıralamasında ilk 10’da hangileri yer alıyor?

Titanik

Leonardo Dicaprio FilmleriJames Cameron tarafından yönetilen ve ödüle doymayan Titanic, gerçek bir olaydan esinlenildi. Kate Winslet’la birlikte harikalar yaratan ve Jack rolüyle çok büyük bir çıkış yakalayan DiCaprio’nun unutulmayacak filmlerinden biri oldu.

Köstebek

Leonardo Dicaprio FilmleriThe Departed adlı film, ülkemizde İçerde dizisiyle uyarlanmıştı. Martin Scorsese yönetmenliğinde ödüller alan filmde Matt Damon ve Jack Nicholson DiCaprio’ya filmde eşlik etti.

BUNU DA OKU: Türkiye’de Çekilen Yabancı Filmler

Başlangıç

Leonardo Dicaprio FilmleriLeonardo DiCaprio’nun en iyi 10 filmi arasına mutlaka eklenmeli. Aksiyon ve gerilimin yüksek olduğu Inception, hayal gücünün sınırlarını zorladı.

Göklerin Hakimi

Leonardo Dicaprio FilmleriThe Aviator 2004 yılında büyük ses getirdi. En iyi Leonardo DiCaprio filmleri listesine eklenen Göklerin Hakimi’nde muhteşem bir kadro ve muazzam oyunculuklar işlendi.

Hayallerin Peşinde

Leonardo Dicaprio FilmleriRevolutionary Road, 1961 tarihli romandan beyazperdeye uyarlandı. 2008 yapımı filmde başarılı aktöre yine Kate Winslet eşlik etti. 1950’leri yansıtan tarihi drama türündeki film genel hatlarıyla bir banliyöde geçiyor.

Diriliş

The Revenant filmi, 2016 yılında gösterime girdi. Biyografik Western gerilim türünün en iyi örneklerinden biri. Tom Hardy de oyunculuğunu konuşturmuştu filmde. Leonardo DiCaprio’nun en iyi 10 filmi arasında yer almayı hak ediyor.

Gilbert’in Hayalleri

19 yaşında henüz yeni yeni keşfedildiği sırada, Johnny Depp’le birlikte baş rolde aldığı Gilbert’in Hayalleri film, DiCaprio’nun beklediği fırsatı getirdi. Zihinsel engelli bir genci canlandırarak ne kadar yetenekli olduğunu kanıtladı. Televizyon yıldızından Hollywood’a geçmesi bu filmle oldu.

Para Avcısı

The Wolf of Wall Street, Leonardo DiCaprio’nun en iyi 10 filmi sıralamasına girmeli dedik. Martin Scorsese filmi gerçek bir hikayeye dayanıyordu. Borsa simsarını canlandıran ünlü oyuncu, buradaki rolüyle Oscar’a aday oldu.

Zincirsiz

Django Unchained – Zincirsiz filminde ilk kez Leonardo kötü bir adamı oynadı. Batılı kötü adamları ustaca anlatan yönetmeni tabii ki Quentin Tarantino.

Sıkıysa Yakala

Tom Hanks’la birlikte muhteşem bir oyunculuk sergiledi. Komedi macera türünde iddialı bir yapımdı Catch Me If You Can… En iyi Leonardo DiCaprio filmleri – Top 10 bizden bu kadar!