Minik Yaramazlar: En Şirin Kedi Cinsleri

0
1171

Minik ve sevimli dostlarımız olmadan dünya ne kadar boş ve anlamsız olurdu değil mi? Hepsi birbirinden masum ve şirin tüy yumaklarımız bize karşılıksız sevgisini veriyor. Bugünkü ilginç bilgiler köşemizin konusu kedilerle ilgili. İçinizi ısıtacak, yüzünüzü güldürecek bir listeyle karşınızdayız. En şirin köpek cinslerinden sonra şimdi de en şirin kedi cinsleri araştırmamızı huzurlarınıza sunuyoruz…

İran Kedisi

En Şirin Kedi Cinsleriİran kedisi (Persian) evlerde en çok beslenen kedi türlerinin başında gelir. Zekası ve aileye olan düşkünlüğüyle ünlüdür. Her gün fırçalanması şarttır. Bu şirin tüy topunu nerede görsek içimizden onu okşamak gelir.

Pixie Bob Kedisi

Vahşi görünümlü bu kediler normalde çok sevecen hatta duygusaldır. En şirin kedi cinsleri arasına giren Pixie Bob kedisi, ufak yaramazlıklar ve entrikalarıyla ve haylaz-dost canlısı huylarıyla ünlüdür.

Tiffanie Kedisi

Tiffany kedileri Asya’nın en meşhur uzun tüylü minikleridir. Genellikle beyaz tüylü, mavi gözlü olan bu ırkın yavruları keyifle bakılabilir.

Exotic Shorthair Kedisi

Bu miniklerin yüz ifadesi çok tatlı. Sahiplenilmek ister gibi bakıyorlar. American Shorthair ile İran kedisi kırması bir ırktır. Yumuşacık tüyleri vardır. Oyuncu karaktere sahip yumoş yüzlü dostlarımızdır.

Chinchilla Kedisi

En şirin kedi cinsleri hangileri dedik. Evlerde en çok tercih edilen bir diğer cins de Chinchilla kedisidir. Melodik sesleri, uysallıkları ve ilgi arsızlığıyla çok sevilen bir türdür. Dayanıklı olsalar da kırılgan bir görünüme sahiptirler. Her gün 15 dk fırçalanmalıdır.

Birman Kedisi

En Şirin Kedi Cinsleri

Bakışları duygu yüklü Birman kediciklerinin yüz kısımları koyu renkli, tüyleri daha açıktır. Uysal, oyuncu, duygusal ve enerjiktirler.

American Curl Kedisi

Kedi türleri arasında en mantıklı ve asil karakterdeki cins diyebiliriz. Meraklıdır, pozitiftir, sezgileri güçlüdür. Dışa dönük bu miniklerle güzel bir hayat yaşanabilir.

Munchkin Kedisi

Amerika’nın en küçük kedi cinslerinden biridir. Maksimum 4 kiloya ulaşırlar. Yeşil ve mavi gözlü, kahve-beyaz ya da burnu siyah lekeli olmak üzere birkaç renkli olabilirler.

Balinese Kedisi

Kuyruk, kulaklar, burun ve yüzün büyük bir kısmı siyah olup tüy rengi beyazdır. Gözler mavidir. Siyam kedisiyle benzer yanları olan Balinese türü en zeki türler arasındadır.

Scottish Fold Kedisi

En Şirin Kedi CinsleriKısa kulaklı yumuk suratlı bu kedicikler çok fazla büyümez. Duman rengi miniklerin sarı parlak gözleri çok tatlıdır…