Mutlaka izlenmesi gereken Bollywood filmleri

0
559

Bollywood filmleri gerçekten çok güzel filmlerdir. Hollywood’dan sonra en kaliteli yapıtların çıktığı yerler arasında yer alan Bollywood sizlere efsane filmler sürüyor. Bu filmleri çok yüksek bütçeyle hazırladıklarını da belirtmek isteriz.

Bollywood’dan kaliteli yapıtlar

Birçok yerden daha kaliteli yapıtların çıktığı Bollywood kendine has film tarzına sahip. Hindistan’ın Hollywood’u olarak da biliniyor. Buradan çıkan filmlerde seyir zevki gerçekten çok üst düzeylere çıkabiliyor. Hindistan dünyada en çok film üreten ülkelerden bir tanesidir. Bu filmlerin dörtte biri ise Bollywood tarafından yapılmaktadır.

3 idiots

3 İdiots, Bollywood’un şimdiye kadarki yapmış olduğu en iyi film sayılır. Bu sayede oranın ismini neredeyse tüm dünya duymuş, eskiden yapmış oldukları yapımları izlemiş ve onları takdir etmiştir. Bu filmin haricinde de pek çok kaliteli yapıt üretmiş bir yerdir.bollywood filmleri

Geçmişte başlayan yolculuk…

Bollywood yirminci yüzyılda Hindistan’da kuruldu ve kurulduğu günden bu yana birçok ödüle layık görülen filmler üretti. Kendisinin Amerikan çakması olduğunu söyleyenlere, özgün olarak ürettiği filmler sayesinde cevap vermiş oldu. Bu cevapları sıklaştırdı ve sürekli kaliteli yapıt üretebilir hale geldi.

Peekay

Bu film tanrıyı arayan bir uzaylının filmi olarak Bollywood tarafından üretildi. Başrol oyuncusu olarak Bollywood’un en efsane erkek oyuncusu seçildi, Aamir Khan. Uzay gemisinin dünyada bozulması sonucunda, insanların tanrı dediği şeyi aramaya başlar. Bildiğimiz üzere Hindistan farklı inanışların en çok olduğu ülkelerden bir tanesidir. Yani ineğe tapan da var, camide namaz kılanda. Filmin en çarpıcı sahnesi, başrol oyuncusu Aamir Khan’ın metroya elinde ‘’Kayıp aranıyor, Tanrıyı gören bana ulaşsın’’ tarzında yazdığı bir broşürü yolculara dağıtması oluyor.

Yerdeki Yıldızlar: Her çocuk özeldir

Hayatınızda görebileceğiniz en anlamlı filmlerden biri olacağına eminiz. Anlam bütünlüğü ve verilen mesajla dünyada kısa sürede türünde en iyi olan bir filmdir. Yerdeki yıldızlar filminde çocukların her birinin kendine has yeteneklere sahip olduğu izleyiciye belirtiliyor. Filmin asıl konusu ise disleksi olan bir çocuğun eğitim hayatı içerisinde ki zorluklar olarak gösteriliyor. Çocuk bu zorlukları aşabilecek mi? Hadi filmi izlemeye ne dersiniz? Filmin en anlamlı repliği ise şu şekilde ‘’ Çocuklar boyama kitabı değiller. Onları istediğin renge boyayamazsın.’’ bu sözün bütün anne ve babaların kulağına küpe olması dileğiyle.

Süperstar

Film ailevi zorluklar içerisinde büyüyen bir kızı anlatıyor. Bu kızın sesi dünyayı yeniden kuracak kadar güzel bir ses. Ancak babası onun şarkıcı olmasını istemiyor. Ve filmimiz buradan sonra tam anlamıyla başlıyor da diyebiliriz. İçeriği ve verdiği mesaj sayesinde filme hayran olmamak elde değil. Ülkemiz içerisinde de yaşanan sorunlara benzer sorunlar yaşayan kızcağızımız sonunda istediğine ulaşıyor. Ha bu arada, bu filmde de Aamir abimiz başroller arasında yer alıyor.