Sanat Filmi Severlere Zeki Demirkubuz Filmleri

0
333

En iyi Türk filmleri, ödüllü yapımlar ve severek izlediğimiz, izlerken mest olduğumuz en başarılı yönetmenlerin sanat filmlerinden dem vuruyoruz. Bu kez konuğumuz ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz… En iyi Zeki Demirkubuz filmleri hangileri?

Masumiyet

En iyi Zeki Demirkubuz filmleri listemizin 1. sırasında Masumiyet geliyor. 1997 yılında vizyona giren filmde Haluk Bilginer, Derya Alabora, Güven Kıraç gibi isimler rol aldı. Tahliye olan bir suçlunun gelecekte neler yaşadığını işleyen film oldukça meraklı.

Zeki Demirkubuz FilmleriKader

Zeki Demirkubuz’un yönetmenlik dışında oyunculuk da yaptığı Kader filminde Vildan Atasever, Engin Akyürek, Ufuk Bayraktar gibi oyuncular rol aldı.

Üçüncü Sayfa

Altın Portakal’da en iyi senaryo ödülü alan filmin senaristi ve yönetmeni yine Zeki Demirkubuz. Gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine benzeyen dram yüklü kurgusuyla etkileyici sanat filmlerimizden biri.

Zeki Demirkubuz FilmleriKıskanmak

2009 yapımı Kıskanmak, Zeki Demirkubuz filmleri arasında yer alıyor. Berrak Tüzünataç, Nergis Öztürk, Serhat Tutumluer ve Hatice Aslan gibi oyuncular kadroda. Filmde küçük bir toplulukta geçen kıskançlığa dayalı yaşanan olaylar anlatılıyor.

MUTLAKA OKU: Rönesans’ın En Ünlü Ressamları ve Eserleri

Zeki Demirkubuz FilmleriYazgı

Zeynep Tokuş, Serdar Orçin, Engin Günaydın, Nazan Kesal gibi ünlü oyuncuların rol aldığı 2001 yapımı Yazgı filminde koşulsuzca her şeye kayıtsız kalan bir adamın öyküsüne yer veriliyor.

Yeraltı

Engin Günaydın’la özdeşleşen Yeraltı filminde, başrol Muharrem’in eski dostlarıyla yüzleşmesi ve bu hesaplaşmaya dayalı kişinin varoluşunu sorgulaması irdeleniyor.

İtiraf

Ödüllü yönetmen Zeki Demirkubuz’un sanat filmleri, pek çok ünlü film festivalinde izlendi. Bunlardan biri de 2001 yapımı İtiraf. Başak Köklükaya, Taner Birsel, İskender Altın gibi isimler kadroda.

C Blok

Zuhal Gencer, Fikret Kuşkan, Selçuk Yöntem gibi isimleri bir araya getiren 1994 yapımı C Blok filminde mutluluk arayışına yer verilmiştir.

Bekleme Odası

Zeki Demirkubuz filmleri arasında merak edilenlerden biri de Bekleme Odası. Ünlü bir yazarın karısını kaybetme pahasına filminde oynayacak kişiyi arama serüveninde enteresan bir olay yaşamasını anlatıyor. Ana kahramanı kendisi, karısını Nilüfer Açıkalın oynuyor…

Bulantı

2015’te çektiği Bulantı adlı filmde yine kendisi de rol alıyor. Öykü Karayel, Ercan Kesal ve Şebnem Hassanisoughi de Demirkubuz’a eşlik ediyor.

Kor

Aslıhan Gürbüz, Caner Cindoruk, Taner Birsel, Dolunay Soysert ve Çağlar Çorumlu oyuncu kadrosunda. Film İstanbul ve Almanya’da geçen bir insanlık öyküsü…

Ünlü haberleri paylaşımlarımız sürecek…