Tüm Zamanların En İyi Bilim Kurgu Filmleri

0
81

Son yıllarda izlediğimiz en başarılı bilim kurgu filmlerini incelemeye aldık. Oyunculukları, yönetmenlik ve senaryoları ile dünyada yankı uyandıran ve ödül alan, tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmleri hangileri? Ünlü haberleri ve ilginç bilgiler bölümlerinde de sıkça en iyi film kategorisinden içerik paylaşmaya devam ediyoruz. Bakalım, son yıllarda çekilen en iyi bilim kurgu filmleri hangileri olmuş?

Inception

Yönetmen: Christopher Nolan

2010 yılında vizyona giren Başlangıç, bilim kurgu-aksiyon türünün en iyilerinden. Leonardo Di Caprio ve Marion Cotillard gibi başarılı oyuncular filme damga vuruyor.

Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back

Yönetmen: Irvin Kershner

En iyi bilim kurgu filmleri dediğimiz anda, aklımıza elbette 1980 yapımı Yıldız Savaşları geldi. Aksiyon ve macera eşliğinde fantastik bir filmdi. Serileriyle dünyanın dev projelerinden biri oldu. İmparator’un Dönüşü’nde Harrison Ford, Carrie Fisher gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Matrix

Yönetmen: Lilly Wachowski, Lana Wachowski

1999 yapımı Matrix, Keanu Reeves’in en önemli filmi ve serileriyle büyüleyici. Carrie-Anne Moss ve Laurence Fishburne gibi yıldızlar göz dolduruyor.

Back to the Future

Yönetmen: Robert Zemeckis

1985 yapımı Geleceğe Dönüş filminin yıldızları Michael J. Fox ve Christopher Lloyd olmuştur.

MUTLAKA OKU: En İyi Keanu Reeves Filmleri

Interstellar

Yönetmen: Christopher Nolan

Ödüllü bir yönetmen ve ödüllü oyuncularıyla Yıldızlararası filmi 2014’e damga vurdu. Matthwe McConaughet ve Anne Hathaway ünlü bilim kurgu yapımında baş rol oyuncularıydı.

Mad Max: Fury Road

Yönetmen: George Miller

2015’te vizyona giren Mad Max Furiosa Dövüşü filminin yıldızları Charlize Theron ve Tom Hardy. Aksiyon, gerilim ve macera türlerini de kapsıyor.

Minority Report

Yönetmen: Steven Spielberg

2002 yapımı Azınlık Raporu da tüm zamanların en iyi bilim kurgu filmleri arasında… Tom Cruise, Colin Farrell, Kathryn Morris gibi ünlü yıldızlar filmde rol alıyor.

The Terminator

Yönetmen: James Cameron

Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton gibi güçlü oyuncu kadrosuyla Terminatör, gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmlerinden biri.

Jurassic Park

Yönetmen: Steven Spielberg

Spielberg filmlerine doyamıyorsanız, arşivinizde mutlaka bulunması gereken bir yapıt. 2013’te 3 boyutlu olarak tekrar vizyona giren filmde Samual L. Jackson filmin yıldızı…

X-Men: First Class

Yönetmen: Matthew Vaughn

X-Men: Birinci Sınıf serisinde James McAvoy, Michale Fassbender ve Jennifer Lawrence oyunculuklarını konuşturuyor…

CEVAP VER