Unutulmayan Dizi Replikleri

0
476

Birçok kişi dizi seyrediyor; kimileri komedi seviyor, kimileri romantik türü, kimileriyse aksiyon-polisiye türünü… Peki, tutkunu olduğumuz dizilerde hangi sözler aklımızda kaldı? Yıllardır unutamadığımız o replikler hangileri? Televizyon tarihinin yerli ve yabancı unutulmayan dizi replikleri arşivimize hoşgeldiniz… Ünlü boyları ve ilginç bilgiler içeriklerimize de göz atmayı unutmayın. İyi seyirler…

YERLİ…

Çukur: “Sıkıntı yoksa sıkıntı vardır demektir.” “Dans ederken görünenler deli sanıldı müziği duymayanlar tarafından.” “Biz para biriktirmeyiz, biz insan biriktiririz.”

unutulmayan dizi replikleri
“Çukur”

Şeref Meselesi: “Çünkü bilirsin sonu var, bilirsin sonun var. O yüzden seversin yaşamı, yaşamayı. Ve anlarsın. Hayat senin değil, sensin hayata ait olan.”

Ulan İstanbul: “Ölme, yaşa bana.” “Ben seni çok seviyorum, öleceğim, aşktan ölünüyor muydu?”

Poyraz Karayel: “Nefes alıp vermem yaşadığım anlamına gelmiyor.”

Medcezir: Mira; “Bir adım atsam, bin adım uzağına düşüyorum sanki.” Yaman; “Hep bir adım geride durmam canımı yakmandan korktuğumdan.”

“Medcezir”

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz: “Cehennem sadece acı çektiğimiz yer değildir, cehennem aslında acı çektiğimizi kimsenin duymadığı yerdir.”

Kara Sevda: “Yer altında mucizelere gerek yoktur. Tıpkı yer üstünde olmadığı gibi.”

BUNU DA OKU: En Başarılı Komedi Programları

Muhteşem Yüzyıl Kösem: “Korkuyorsan eğer, aşk en sağlam zırhtır.”

Karadayı: “Ne vakit öldüm, ne vakit bu yürek atmıyor; ancak o zaman biter bu sevda.”

Ezel: “Bazen yaşamak için içindeki sevgi seni öldürmeden sen onu öldürmek zorundasın.” “Oysa herkes öldürür sevdiğini.” “Bazen öyle acır ki için değiştin sanırsın şimdi dersin. Şimdi her şeyi yapabilirim.”

“Ezel”

Kırgın Çiçekler: “Umut insanların hevesi gibidir; bir gelir, bir kaybolur. Ama aslında hep vardır.”

Paramparça: “Hayat ayırır, kader birleştirir.”

Kuzey Güney: “Söylemezsen, bir hayalin vardır. Söylersen onu da kaybedebilirsin.” “Kötü taraflarımı ifade etmekte herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Fakat konu sevgiye gelince, işte orada takılıyorum.”

“Kuzey Güney”

YABANCI…

Prison Break: “Yakınlık, uzaklıktan daha sıkıntılıdır çünkü her yakınlıkta kaybetme korkusu, uzaklıkta ise kavuşma ümidi vardır.”

Gossip Girl: “Bana baktığı zaman hissettiklerimi seviyorum.”

“Gossip Girl”

The Bing Bang Theory: “Alo, evet asansör bozuk, merdivenleri kullanmak zorundasınız. Elbette yapabilirsin, pizzanın tarihi 16. YY’a dayanır, ilk asansörse 1852’de yapılmıştır. Bu demektir ki, insanlar 300 yıldan fazla bir süredir pizzaları merdivenle çıkarıyor. Bu onurlu geleneğe sahip çık.”

Sizin de aklınıza gelen unutulmayan dizi replikleri varsa, yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz…