Youtuber olmak ya da olmamak işte tüm mesele bu!

0
568

Günümüzün en sevilen mesleklerinden biri olan Youtube içerik üreticisi olmak gün geçtikçe, meraklılarını daha da artırıyor. Youtuberlar çok kazanan gençler olarak görülüyor. Yeni nesil kendilerini milyonlara hitap ederken görmek istiyor.

Youtuber olmak aslında ne?

Gerçekten ne ya bu youtuber olmak? Aa sizin çocukta mı yutupçu? Tarzında sorular artık ailelerin gündelik soruları haline gelmiş bulunmakta. Youtuber olmak, kısaca Youtube adlı video arama motoruna içerik üretmek demektir. Youtube adlı site, kendilerine özgün içerikler sunabilecek kanallar arıyor. Bu kanallarda içerik üreticilerine ait oluyor. Gelin sizlerle birlikte birkaç youtuber tanıyalım.

Enes Batur Youtube Türkiye’nin kralı

Enes Batur, Türkiye’de en fazla takipçi sayısına sahip olan youtuberdır. Daha küçük bir çocukken bu işe başlayan Enes, gün geçtikçe kendini geliştirerek, ilerlemeye devam etmektedir. İlk zamanlarda bir oyun kanalına sahipken, şu anda hem oyun, hem de gündelik hayattan içerik paylaşmaya devam ediyor. Aynı zamanda kendine ait bir filmi de bulunuyor.

Orkun Işıtmak

Türkiye’nin en kaliteli içeriklerinin üretildiği kanallardan bir tanesinin adı ‘’Orkun Işıtmak’’. Orkun geçtiğimiz günlerde, youtubedan çıkıp oyunculuk sektörüne de adım attı. Günümüzün en çok oynanan oyunlarından birini ana tema alan bir filmde yardımcı oyunculuk rolünü üstleniyor. Orkun aynı zamanda kendine has zevkli kişiliğiyle de genç kitleleri kendine hayran bırakıyor.

Berkcan Güven

Youtube Türkiye’nin asi çocuğu kimdir diye sorarlarsa, doğrudan onlara Berkcan Güven diyebilirsiniz. Berkcan, kendi yaşam stili ve giyinim tarzı ile dikkatleri toplamayı başaran bir asi çocuk. Ergence hareketleri bulunsa da, kendini oldukça iyi ifade eden bir youtuber. Kitlelerin gözü ondan hiç ayrılmıyor. Çalkantılı ve çapkın bir yaşam tarzını benimsemiş kişilerden. Kendine özgün içerikler çıkartmakta zorlanmamasının sebebi ise, zaten kendine has bir karaktere sahip olması, olduğunu düşünüyoruz.

Reynmen

Yusuf isimli atarlı semt çocuğu, şimdilerde en çok konuşulan isim. Reynmen adlı kanalın sahibi olan Yusuf, hareketli ve enerjik bir isim. Geçmişte garsonluk ve benzeri işler yaptıktan sonra, youtuber olmaya karar veren kişi kendini birden işin zirvesinde buldu. Orijinal içerikler üretti. Bunlar bazen sosyal yardım projeleri, bazen de eğlenceli videolar oldu.

Deli Mi Ne?

Bu kanalda ise çok çılgınca içerikler üretiliyor. Tıpkı kanalın isminde olduğu gibi, videoları izlerken, videoları çeken kişilere ‘’Deli Mi Ne?’’ diyesiniz geliyor. Seyir halindeki arabadan göle atlamaktan tutunda, bir gökdelenin tepesinde free-runig yapmaya kadar birçok çılgınca videoyu bu kanalda bulabilirsiniz.

yotuber olmak

Barış Özcan

Youtube Türkiye’de ki en kaliteli ve yararlı içerik ‘’Barış Özcan’’ tarafından üretiliyor desek yeridir. Kendini bilime ve sanata adamış bu kişi, kendi bildiklerini yeni nesillere aktarmaya karar verip bu kanalı açıyor. İzlerken büyük keyif alacaksınız.