Kadınlarla erkekler arasındaki 7 fark

0
624

Kadınlarla erkekler arasında birçok fark bulunmaktadır. Bunlar düşünme tarzından fiziksel özelliklere kadar her şeydir. Bu durumun en temel etkilerinden biri, ikisinin de farklı lobları kullanmasıdır. Şimdi kadın ve erkek eşitsizliğinin 7 nedenini maddeler halinde hep birlikte öğrenelim:

kadın erkek

 1. Dış görünüme olan bakış açısı bile farklıdır.

 Erkeklerin dış görünüme önem verme derecesi %22.2. Kadınlarda bu oran %11.9.Kadınların %59’u erkeklerin de %41’i aynada uzun uzun kendilerine bakmayı seviyorlar.

kadın erkek

 2. Cinselliğe bakış açısı erkeklerin kadınlara oranla daha bencil olduğunu gösteriyor.

 Erkeklerin %68’i erotizme önem verirken kadınlarda %50’dir.Kadınların dokunma duyusu erkeklere oranla daha çoktur.

 Sevişirken her cins kendi erojen bölgelerine göre hareket ediyor. Kim neyi ne kadar çok arzuluyorsa ona yoğunlaşıyor.Erkeklerin %67.6’sı zaman zaman mastürbasyon yaptığını söylerken, kadınlarınsa bunu itiraf edenlerin sayısı %22’dir.İki cinsin cinsel sorunlara olan bakış açısı bile çok farklı. Erkek, vücudunu bir makine gibi gördüğü için, penisi komutlara uymadığında onu tamir etmek için seksoloğa başvurur. Kadın içinse sorun sadece ‘’çifti ilgilendiriyor.

3. Kitaplarla pek haşır neşir olmasa da.

 14- 15 yaşlarındaki kızların %53’ü erkeklerinse %27’si kitaplarla ilgileniyor. Yine de üniversitelerin gözde bölümlerinde çoğu zaman erkekler daha fazladır.

 4. Cinsel kimlik yönelimlerinde de farklılık olabilir.

 Transseksüalite erkeklerde kadınlardan dört ya da beş kat daha fazla görülüyor.

 5. Kadınlar erkeklere oranla daha duygusal.

 Erkek çocukları kız çocuklarına göre daha acımasızlığa meyillidir.

 Kadınlar erkeklere oranla acıya daha duyarlıdır.Kadınlar duygularla aklı birbirine karıştırıyor. Bunun sorumlusu iki yarısında da heyecana yer veren beyinleridir. Hâlbuki erkeklerde duygular yalnızca beynin sağ tarafındadır.

 

6. Sağlıkta ise kadın ve erkeğin birbirinden farklı birçok farklılıkları vardır.

Diş çürüğü kadınlarda erkeklerden daha fazla görülür.Psikatrik tedavi görmek üzere hastaneye yatan erkekler, kadınların yaklaşık iki mislidir.

 Kan dolaşımı bozuklukları çoğu zaman kadınlarda görülür. Östrojen hormonunun hamilelik döneminde artışı varisleri ortaya çıkarıyor.Geceleri kadınlar erkeklere oranla daha çok uyanmaktadır.

Mevsime bağlı depresyonlar en çok kadınlarda ortaya çıkmaktadır.

Kızlar erkeklerden yaklaşık üç yıl önce ergenlik çağına giriyor. AIDS’e yakalananların bir kadınsa, altısı erkektir.

 Kadınlar erkeklere oranla daha fazla uyku hapı kullanıyor.

 7. İletişimde erkek sanılanın aksine daha başarısızdır.

Karar vermede erkek kestirip atarken, kadın yakınlarına danışmayı seçiyor.

 Bir kadın konuşurken ‘‘ evet’’ derse karşısındakini dinlediğini ortaya koymaktadır. Hâlbuki erkekler aynı sözcüğü onaylamak amacıyla kullanmaktadırlar.

Sosyal medyada yapılan sohbetlerde yapılan konuşmalarda kadınlar daha yaratıcıdır. Erkeklerin sohbetleri üç konuyla sınırlıdır. İş, politika ve spor.

Erkekler, iki yaşından itibaren kadınlardan daha saldırgan oluyorlar. Bu testosronla ilgilidir.

 Kekemelerin çoğu erkektir.

 Kadınlar konuşmalarında daha sık ‘’ben’’ diyorlar. Erkeklerin tercihiyse daha çok gizli özneden yanadır.Kadınlar beyinlerinin felçten etkilenmemiş yarısıyla konuşmayı kolaylıkla öğrenirken, erkeklerde bu çok daha zordur.