Adriana Lima Boyu

0
477

Boy: 1.78 kilo: 58

Yerli ve yabancı ünlü haberlerimize devam ediyoruz. Ünlü biyografileri paylaşımlarımızda dünyanın en başarılı modellerinden Adriana Lima’ya yer vermek istiyoruz. Adriana Lima boyu ne kadar? Adriana Lima nerede doğdu, burcu ne, sevgilisi kim, hangi markalarla çalıştı, mesleğindeki başarıları ve çok daha fazlası sizlerle…

Adriana Lima Boyu

  • Doğum Tarihi: 12 Haziran 1981
  • Doğum Yeri: Brezilya
  • Yaşı: 37
  • Burç: İkizler
  • Boy: 178
  • Kilo: 58

Adriana Lima Biyografisi

Dünyanın en ünlü iç giyim markası Victoria’s Secret modellerinden, baş manken ve podyumların meleği Adriana Lima ülkemizde de tanınan ve ülkemizi sıkça ziyaret eden ünlülerdendir. 1981 yılında Brezilya’da dünyaya gelmiştir. 13 yaşından itibaren çalışmıştır. Bir mağazada çalışırken keşfedilen Lima, 15 yaşında Ford Supermodel of Brazil Model Search yarışmasında birinci olmuştur. Yarışmanın dünya çapında seçmelerinde ikinci olmuştur. Ford Modellik Ajansı vasıtasıyla New York’a taşınmıştır. Acun Ilıcalı ile dostluğundan ötürü Var mısın Yok musun ve Survivor gibi programlara konuk olarak gelmiş, Türkiye’yi çok sevdiğini sıkça ifade etmiştir. Marie Claire, Vogue gibi dergilerin kapak kızı ve dünyaca ünlü firmaların modeli olmuştur. 178 cm boyundadır.

Kozmetik ve giyim markalarının defilelerine çıkmış, Vassarette billboard reklamıyla adını duyurmuş, top modelliği Victoria’a Secret defilelerinde yakalamıştır. NBA basketbolcusu Marko Jaric ile 2009 yılında evlenmiştir. Bu evlilikten Valentina ve Sienna adında iki kızı olmuştur. 2014 yılında boşanmıştır. Adriana Lima Metin Hara ile ilişki yaşamıştır. Ünlü manken güzelliği, güler yüzü ve başarılarıyla tanınsa da bir Türk ile birlikteliği dünya gündeminde bomba etkisi yaratmıştır. Geçmişte Lenny Kravitz, Derek Jeter gibi isimlerle birlikte olmuştur. Adriana Lima ile Metin Hara aşkı sonlanmıştır. Geçmişte flört ettiği Julian Edelman ile birlikte olduğu iddia edilmektedir.