Anna Kournikova Boyu

0
675

Boy: 1.73 kilo: 56

Anna Kournikova boyu ve kilosu merak edildi… Biz de güzel sporcunun hayranları için bir Anna Kournikova biyografisi hazırladık. Ünlü biyografileri ve ünlü haberlerine devam ederken dünyaca ünlü başarılı tenis oyuncusu Anna Kournikova hakkında merak edilenleri araştırdık. Anna Kournikova nereli, başarıları, özel hayatı ve tüm detaylar sizlerle…

Anna Kournikova Boyu

  • Doğum Tarihi: 7 Haziran 1981
  • Doğum Yeri: Rusya
  • Yaşı: 38
  • Burç: İkizler
  • Boy: 173
  • Kilo: 56

Anna Kournikova Biyografisi

Anna Kournikova, 7 Haziran 1981 tarihinde Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaya gelmiştir. İkizler burcu olan dünyaca ünlü tenis oyuncusu sarışın, mavi gözlüdür. Anna Kournikova Boyu 173 cm, kilosu 56’dır. Rus tenisçi ve model, dünyaca ünlü şarkıcı Enrique Iglesias ile uzun yıllar boyunca yaşadığı aşkla dünya gündeminde kalmıştır. Tenis sporunun en tanınmış isimlerinden biridir. Kariyeri boyunca hiç turnuva şampiyonluğu kazanamamıştır. Moskova’dan Amerika’ya ailesiyle birlikte göç etmiştir. Miami’ye yerleştikten sonra Nick Bollettieri Tennis Acamdey’de eğitim almaya başlamıştır. 13-14 yaşlarında İtalya Açık da dahil olmak üzere birçok defa turnuva kazanmıştır. 1995 yılında 18 yaş altı Küçükler Avrupa Şampiyonu ve ITF Küçükler Dünya Şampiyonu olmuştur.

Profesyonel tenis hayatına Fed Cup turnuvası ile başlayan Anna Kournikova, 1996 yılında Atlanta Olimpiyat Oyunları ve Rusya Delegasyonu’na sporcu olarak katılmıştır. Wimbledon turnuvasında yarı finale yükselmiştir. 1998 yılında ilk kez WTA Top 20 sıralamasına girmiştir. 99 ve 2002’de Avustralya Açık Şampiyonluğu vardır. US Open ve çiftlerde dereceleri vardır. 209 maçta 129 galibiyeti vardır. Eleştirilen ve aynı zamanda beğenilen bir sporcudur. 2003 yılında beri WTA turnuvasında yer almamıştır. 2000 yılında “Me, Myself and Irene” filminde rol almıştır. En Güzel 50 İnsan, En Seksi Sporcu, Dünyanın En Seksi 100 Kadını gibi listelerde yer almıştır. Hokey oyuncusu Sergei Federov ile 2 yıl evli kaldı. Enrique Iglesias‘ın Escape klibinde oynadı. İkilinin aşkı 2003 senesinde başladı ve hala devam ediyor.