Roman Abramovich Boyu

0
294

Boy: 1.76 kilo: 80

Chelsea FC Spor Kulübü’nün sahibi ünlü Rus iş adamı Roman Abramovich boyu ne kadar? Ünlü haberleri köşemizde bu kez konuğumuz dünyaca ünlü bir iş insanı olan Roman Abramovich… Ünlü iş adamı nereli, evli mi, mesleği, kariyeri ve başarıları hakkında merak edilen tüm soruları yanıtlıyoruz…

Roman Abramovich Boyu

  • Doğum Tarihi: 24 Ekim 1966
  • Doğum Yeri: Rusya
  • Yaşı: 53
  • Burç: Akrep
  • Boy: 176
  • Kilo: 80

Roman Abramovich Biyografisi

Roman Abramovich, 24 Ekim 1966 tarihinde Saratov, Rusya’da doğdu. Rusya’nın en zengin insanları arasına giren Roman Abramoviç, Yahudi asıllı Rus petrol milyarderidir. İngiltere Premier Lig futbol takımı Chelsea FC’nin sahibidir. Çok küçük yaşlarda ailesini kaybetmiştir. Çocukluğu yetimhanede geçmiştir. Gençliğinde sanayi enstitüsünde çalışmış ve Kızıl Ordu’da askerliğini yapmıştır. Moskova Taşımacılık Enstitüsü’nde eğitim görmüştür. Moskova Hukuk Akademisi’nden mezun olmuştur. Genç yaşta ticarete atılan Abromovic, oyuncak üretimi ve satışıyla ilgilenmiştir. Zenginliğini petrol ticaretine borçludur.

1980’lerde ticarete atılmış, 1992-1995 yılları arasında 5 şirket kurmuştur. Sibneft adlı petrol şirketinin hissedarı olmuş, 90’larda yatırım şirketine girmiştir. 1999’da Rusya parlementosu Duma’ya seçilmiştir. Kolej, hastane, oteller ve kreşler yaptırmıştır. 2005 yılında bölge valisi olarak atanmış ve 2008’e kadar valilik yapmıştır. 2003 yılında Chelsea’nin kontrol hisselerini satın alan başarılı iş adamı, 3 evlilik yapmıştır. İkinci evliliğinden 5, son evliliğinden 2 çocuğu vardır. Son evliliği de 2017 yılında bitmiştir. Antalya’daki 5 yıldızlı bir oteli almıştır. Çeşme’deki Kum Beach de onundur. Uçak, helikopter, otel, beach, arsalar ve milyar dolar değerindeki servete sahiptir. Forbes araştırmalarına göre Dünyanın en çok para harcayan zengini olmuştur.

Roman Abramovich boyu 176 cm. Kilosu 80, burcu Akrep’tir.