Almila Ada Boyu

0
650

Boy: 1.74 Kilo: 48

Almila Ada boyu ne kadar? Ekranlardan aşina olduğumuz kimi yüzlerin yaşam öykülerini merak ederiz. Ünlü biyografileri bu noktada merak ettiğimiz noktalara ışık tutarak hatta ilham verici olabilir. Almila Ada 4 Ağustos 1994 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babası gazeteci, annesi ise moda tasarımcısı ve öğretmendi. Henüz daha çok küçükken ailesinin de teşvikiyle bale eğitimi aldı. Daha sonra annesinin işi gereği Rusya’ya gitti ve uzun süre yurt dışında kaldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale ve piyano dersleri almaya başladı daha sonra ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tam zamanlı olarak bale eğitimini başarıyla tamamladı. Ardından yüksek lisansı için Londra’ya gidip bale ve sahne sanatları üzerine eğitim aldı. Londra’da kaldığı süre boyunca modellikle de yakından ilgilenen Almila Ada; Paris-Londra Moda haftasında, ünlü Hollister markası, BBC İngiltere, Litvanya’da IQ dergisi, Italyan Vogue dergisi ve Instyle dergisi için modellik yapmıştır.

Yaşadığı sağlık sorunları yüzünden balerinliğe veda eden Almila Ada, oyunculuğa olan ilgisinden dolayı oyunculuk dersleri aldı.

Almila Ada Boyu

Ünlülerin boyu, kilosu, yaşı hatta burçlarını dahi merak eder, araştırırız. Almila Ada’nın boyu 1,74 metre, kilosu ise 48 kg. Güzel sanatçı aslan burcu.

Kendisinin aynı zamanda Paul Sevdik ile bilinen bir birlikteliği var. Çiftin İnstagram hesaplarından paylaştıkları fotoğraflar ilgiyle takip ediliyor.

Almila Ada’nın Yer Aldığı Tüm Projeler

Londra’da metrodayken bir cast direktörü tarafından fark edilen güzel oyuncu ilk oyunculuk deneyimini Avengers adlı filmde Scarlett Johansson’ın küçüklüğünü oynayarak elde etmiş. Ancak kendisinin profesyonel manada ilk dizi- film deneyimi 2015 yılında Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizide gerçekleştirmiş. Güzelliği ve yeteneği ile dikkat çeken genç oyuncu ardından birçok dizi ve film için teklifler almış. Kısa sürede ekranların sevilen, başarılı ve genç yüzlerinden birisi haline gelerek şöhret basamaklarını birer birer tırmanmaya devam ediyor.

Almila Ada’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler,

  • 2012 Avengers (Sinema Filmi)
  • 2015 Kaderimin Yazıldığı Gün(Televizyon dizisi)
  • 2016 Kırgın Çiçekler (Televizyon dizisi)
  • 2017 Adı Efsane (Televizyon dizisi, Melis karakteri)
  • 2017 Cennetin Gözyaşları (Televizyon dizisi, Cennet karakteri)
  • 2018 Bir Deli Rüzgar (Televizyon dizisi)