Alp Korkmaz Boyu

0
834

Boy: 1.80 Kilo: 77

Alp Korkmaz Boyu ne kadar? Hayatımıza bir köşeden giren, ekranlarda aşina olduğumuz yüzlerin hayat öykülerini merak ederiz. Bu noktada ünlü biyografileri ilham verici, yön gösterici olabilir. Alp Korkmaz 02.03.1981 tarihinde Ankara’da doğmuş. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okuyan sanatçı lise eğitimi için Çanakkale’ye gitmiş. Üniversite eğitimi almak için Amerika’ya gitti. Amerika’nın Florida eyaletinde bulunan University of South Florida okulunda Radyo Televizyon bölümüne başladı. Burada okurken Türkiye’ye geldi ve Cnn Türk’te stajını yaptı. Stajı bittikten sonra okulunu bitirmek üzere Amerika’ya tekrar döndü. Alp Korkmaz mezun olduktan sonra ise New York’ta oyunculuk dersleri almaya başladı. New York’un en önemli Broadway müzikal okullarından Neighborhood Playhouse School of Theatre’da eğitimini tamamladı. Ardından Türkiye’ye döndü ve geleli henüz bir ay olmadan Türker İnanoğlu tarafından keşfedildi.

Alp Korkmaz Boyu

Ekranların sevilen yüzlerinin bazı fiziksel özellikleri kimileri için merak konusudur. Ünlülerin boyu, yaşı, kilosu gibi konuları ilgiyle karşılayan insanlar mevcuttur. Alp Korkmaz’ın boyu 1,80 cm ve 77 kg. Yakışıklı oyuncu balık burcu ve kahverengi gözlere sahip.

2010 yılının Nisan ayında oynadığı Arka Sokaklar adlı diziden kısa bir süreliğine ayrılarak, Bingöl’de kısa dönem askerlik yaptı. Daha sonra diziye tekrar dönüş yaptı.

Alp Korkmaz’ın Yer Aldığı Tüm Projeler

İstanbul’a döndükten sonra henüz bir ay olmadan Türker İnanoğlu tarafından keşfedilerek  Kanal D’de yayınlanan; Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Uğur Pektaş, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik gibi isimlerin rol aldığı Arka Sokaklar adlı dizide Ali karakterini canlandırmaya başladı. Böylelikle oyunculuk kariyerine adım atan yakışıklı oyuncu aldığı eğitimle beraber, sergilediği performansla göz doldurdu.  Ünlü oyuncu şöhret basamaklarını birer birer tırmanarak ekranların sevilen yüzlerinden birisi olmayı başardı.

Alp Korkmaz’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler        

  • 2006- 2014 Arka Sokaklar ( Televizyon dizisi, Ali karakteri)
  • 2006 Fırtına ( Televizyon dizisi, polis karakteri)
  • 2009 Melekler ve Kumarbazlar ( Sinema filmi)
  • 2012 Laz Vampir Tirakula ( Sinema filmi)
  • 2014 Peri Masalı ( Sinema filmi, Selçuk karakteri)

Alp Korkmaz’ın Oynadığı Reklam Filmleri

  • 2011 Turkcell Reklam Filmi ( Özgür Ozan’la birlikte)