Aytaç Şaşmaz Boyu

0
689

Boy: 1.80 Kilo: 77

Aytaç Şaşmaz Boyu? Yeni nesil aktörler içinde adından söz ettirmeyi başaran yakışıklı oyuncu, Star TV’nin reyting rekorları kıran dizi Söz’ün kadrosunda yer alan isimlerden biridir.

Aytaç Şaşmaz Boyu

5 Ağustos 1994 yılında doğan yakışıklı oyuncu, ünlü haberleri içinde özel hayatı ile gündeme gelmemeyi başaran nadir yetenekler arasında sıralanabilir. Ailesinde ağabeyi İsmail Ege ile birlikte aynı mesleği yapan diğer kişi olan Aytaç Şaşmaz, reklam filmlerinde ve figüranlıklarla başladığı kariyerinde ilk sıçramayı Söz dizisi ile yapmıştır.

Yer Aldığı Projeler

Özel bir kurumda kamera önü oyunculuk dersleri alan Aytaç Şaşmaz, piyasada ilk olarak Coca Cola reklamında rol alarak adından söz ettirmiştir. Daha sonra çeşitli yapımlarda bölüm oyuncusu olarak kariyerine devam etmiş ve 2017 yılına gelindiğinde beyaz perdeye adım atmıştır. Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği Kötü Çocuk filminde izleyici ile buluşan oyuncu burada Ömer karakterine hayat vermiştir. Ünlü biyografileri içinde en çok okunanlardan bir tanesi olan Söz dizisinin başrolü Tolga Sarıtaş ile ilk kez bu filmde aynı cast içinde yer alan Şaşmaz, gösterdiği performansla dizinin yapımcısı olan TIMS Production’ın dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Dizide bir uzman çavuş olan Feyzullah karakterini başarıyla canlandıran oyuncu, ünlü boyları aramalarında dikkat çeken bir konumdadır. 1.80 boyundaki genç aktör bir röportajında Aslan burcunun bütün özelliklerini taşıdığını da ifade etmiş ve kariyerinde yurtdışında bir yapımda da rol almak istediğini de dile getirmiştir.