Barış Bağcı Boyu

0
705

Boy: 1.70 Kilo: 68

Barış Bağcı Boyu? 27 Mayıs 1975 yılında doğan ünlü oyuncu, ikizler burcudur. O dönemde Konya’nın bir ilçesi olan Karaman’da dünyaya gelen aktördür. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazanmıştır.

Barış Bağcı Boyu

Burada tiyatro eğitimi alan oyuncu, mezun olduktan sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu’na atanmış ve burada çeşitli oyunlarda görev almıştır. Daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu kadrosuna dahil olan Barış Bağcı, TV ve sinema ile de buradayken tanışmış ve kariyerine bu şekilde yön vermiştir.  Magazin içerikli ünlü haberleri, oyuncunun yer almayı tercih etmediği kategorilerden biridir.

Yer Aldığı Projeler

TV izleyicilerinin TRT’nin bol reytingli dizili Diriliş Ertuğrul’dan hatırladıkları tecrübeli aktör, ilk olarak Nefes: Vatan Sağolsun filmindeki performansıyla beğeni toplamıştır. 2009 yılında gösterime giren filmde bir üsteğmeni canlandıran Barış Bağcı. Daha sonra aynı konseptteki Pars: Kiraz Operasyonu adlı yapımda da boy göstermiştir. Oyuncu daha sonra dizilerde parlamaya başlamış ve Yaprak Dökümü, Gümüş, Kırık Kanatlar ve Kara Kutu gibi ses getiren yapımların kadrosuna girmeyi başarmıştır. Ünlü biyografileri içinde merak edilen içeriklerden birine sahip olması ise tahmin edileceği gibi Diriliş Ertuğrul’daki oyunculuğu ile alakalıdır.

Dizide heybetli bir duruş sergilediği için soru işareti oluşturan ünlü boyları listesine de dahil olan Barış Bağcı hakkında, 1.70’lik boyuyla aslında göründüğü kadar uzun olmadığı yorumu da yapılabilir. 41 yaşındaki aktör, Baycu Noyan karakterini canlandırmaktadır.