Bennu Yıldırımlar Boyu

0
579

Boy: 1.69 Kilo: 63

Kadın dizisi Hatice karakteri ile meslek hayatını sürdüren Bennu yıldırımlar ünlü biyografilerine göre Akrep burcu ve 49 yaşında bir oyuncudur. Meslek hayatında da Bir Tatlı Huzur, Aynalar, Maki, Kabuslar Evi, Yaprak Dökümü, Gökten ÜÇ Elma Düştü, Anı Yaşamak, Kars Öyküleri, Umutsuz Ev Kadınları, Gönül İşleri, Altınsoylar aynı zamanda da Yaprak Dökümü gibi önemli projelerde yer almakla birlikte de pek çok projede de imzası bulunmaktadır. Ünlü boyları arasında da ideal bir oyuncu boyuna sahip olması da bu meslek de pek çok avantajı onun için art arda gelmiştir.

Bennu Yıldırımlar Boyu

Erenköy Kız Lisesi mezunu olan Yıldırımlar, eğitim sürecine ara vermeden aynı zamanda da oyunculuk mesleğini yapmak amacı ile de İstanbul Devlet Konservatuvarı bitirmiştir. Aynı zamanda da Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bitirmiş mezun olmasının hemen ardından da İstanbul Şehir Tiyatrolarına dâhil olarak bu alanda aktif bir şekilde rol oynayarak tecrübe kazanmıştır. Ünlü haberlerine göre ise uzun zamandır hep oyunculuk hayali kurması ile birlikte de mezun olmasından sonra vakit kaybetmeyi istememiştir.

Bennu Yıldırımlar’ın Ailesi

Bülent Emin Yarar ile 1995 yılında nikah masasına oturmuş olan Bennu Yıldırımlar ve Bülent Emin Yarar ile Ada isminde bir çocuğu bulunmaktadır. Mutlu bir evlilik sürdüren Bennu Yıldırımlar kariyerine de Kadın dizisi ile devam etmektedir.