Berk Cankat Boyu

0
608

Boy: 1.85 Kilo: 76

Berk Cankat boyu ne kadar? Ekranlardan aşina olduğumuz yüzlerin yaşam öykülerini merak ederiz. Bu noktada ünlü biyografileri aydınlatıcı, açıklayıcı olabilir. Berk Cankat 9 Mayıs 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiş. Babasının mesleği sebebiyle çocukluğu boyunca sık sık şehir değiştiren yakışıklı oyuncu ilkokulu bu sebeple Hatay’da tamamlamış. Ortaokul ve lise hayatına ise Ankara’da devam etmiş. Ortaokul ve lise yıllarında sanata olan ilgisi alevlenen Berk Cankat, bu yıllarda amatör olarak tiyatro oyunlarında yer almış. Liseden mezun olduktan sonra Ankara Bilkent Üniversitesi – Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi – Grafik Tasarım Bölümü’nü kazanıp buradan mezun olmuş. Üniversite eğitimi boyunca oyunculukla ilgilenmemiş ve asıl mesleğine yönelerek grafiker olarak İstanbul’a gitmiş. Ancak bir süre sonra oyunculuğa tekrardan ilgi duymaya başlamış ve Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde profesyonel olarak oyunculuk eğitimi almaya başlamış.

Berk Cankat Boyu

Ünlülerin boyu, kilosu, yaşı gibi kimi fiziksel özelliklerini merak eder, öğrenmek isteriz. Berk Cankat’ın boyu 1,85 metre, kilosu ise 76 kg’dır. Yakışıklı oyuncu boğa burcudur ve henüz bilinen bir sevgilisi yoktur.

Berk Cankat’ın Yer Aldığı Tüm Projeler

Yakışıklı oyuncu lise ve ortaokul hayatında amatör olarak bu işle ilgilenmiş. Ancak 2013 yılında dizi-film hayatına profesyonel olarak adım attı. “Sana Bir Sır Vereceğim” adlı dizide; Murat Han, Esra Ronabar, Ekin Koç, Demet Özdemir gibi isimlerle birlikte çalışarak televizyonlara merhaba dedi. Berk Cankat’ın sergilediği başarılı performansı ile ekranların kapısı birer birer açılmaya başladı. Ardından birçok teklif alan yakışıklı oyuncu kısa sürede şöhret basamaklarını adım adım tırmandı ve ekranların sevilen genç yüzlerinden birisi haline gelmeyi başardı.

Berk Cankat’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2013 – Sana Bir Sır Vereceğim (Televizyon dizisi, Savaş karakteri)
  • 2014- Medcezir (Televizyon dizisi, Cem karakteri)
  • 2014- Güzel Köylü (Televizyon dizisi, Cem karakteri)
  • 2015- Muhteşem Yüzyıl Kösem (Televizyon dizisi, “İskender(Alex) karakteri)
  • 2017- Yıldızlar Şahidim (Televizyon dizisi, Aras karakteri)
  • 2018 –Gülizar (Televizyon dizisi, Murat karakteri)

Berk Cankat’ın Aldığı Ödüller

  • 2015-ELLE Style Awards kapsamında; Yılın Erkek Oyuncusu ödülü