Can Yaman Boyu

0
584

Boy: 1.83 Kilo: 70

Can Yaman boyu ne kadar? Ekranların genç yüzlerinden, kara yağız bir ünlünün biyografisi. Can Yaman, 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yugoslav kökenli olan Can, futbolcu ve teknik direktör olarak tanıdığımız Fuat Yaman’ın yeğeni.

İlk ve orta okulu Bilfen Koleji’nde okudu. İtalyan Lisesi’nde lise eğitimine devam etti ve okulu birincilikle bitirdi. Daha sonra Türkiye’nin sayılı okullarından olan Yeditepe Üniversitesi  Hukuk Fakültesi bölümünü burslu olarak kazandı ve 2012 yılında avukat olarak mezun oldu. Mezun olduğu bölüm gereği bir yıllık mecburi stajını ise Awaterhouse Coopers  adında uluslararası bir firmada, 2014 yılının başında tamamladı.

Başarılı bir eğitim hayatı geçiren Can Yaman aynı zamanda öğrenim hayatı boyunca çeşitli aktivitelerde bulundu. Kendisi halihazırda lisanslı bir basketbolcu. Basketbolun yanı sıra futbol, masa tenisi, rafting ve badmintona da ilgi duyan Can Yaman, sanatsal aktivitelerle de entelektüel yönünü geliştirmiş gözüküyor. Kendisi gitar, piyano, bateri gibi müzik aletleriyle yakından ilgileniyor. Kendisini sürekli olarak bir gelişimin içinde bulan Can Yaman, hem üniversite hayatında hem de iş hayatında kazandığı yurtdışı deneyimleriyle dil haznesini de geliştirmiş. Lazca, İtalyanca, İngilizce ve Almanca’yı iyi bir şekilde bilen Can Yaman, ekranlarda görünen yüzünün yanı sıra oldukça başarılı bir kariyere ve CV`ye sahip.

Üniversiteden sonra hobi olarak Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk dersleri alan Can Yaman çevresinin ısrarları ile oyunculuğa başladı.

Can Yaman Boyu

Ünlülerin kariyerleri ve hayat öykülerinin yanı sıra ünlülerin boyları, kiloları gibi fiziksel özellikleri de dikkatimizi çeker. Can Yaman’ın boyu 1.83 ve kilosu 70 kg. Siyah Saçlı ve kahverengi gözlüdür.

Can Yaman’ın Tüm Projeleri

Can Yaman, çevresinden aldığı baskılarla oyunculuğa başlamıştı. Hobi olarak aldığı oyunculuk dersleriyle yeteneğini birleştiren Can Yaman, böylelikle ekranların genç yüzlerinden birisi haline geldi. Pek çok yapımda yer aldı.

Yer Aldığı Tv Dizileri

  • 2015- İnadına Aşk
  • 2016- Hangimiz Sevmedik
  • 2017- Dolunay