Cengiz Coşkun Boyu

0
685

Boy: 1.88 Kilo: 83

Cengiz Coşkun Boyu ne kadar? Tüm ünlü biyografileri içinde en çok dikkat çekenlerden birine sahip. Çünkü oyuncunun spor ile başlayıp modelliğe uzanan, bir dönem Survivor’a da bulaşan renkli bir kariyeri var. 1982 yılında doğan Coşkun, ev hanımı bir anne ve makine teknisyeni bir babanın iki çocuğundan bir tanesi. İstanbul’da doğup büyüyen oyuncunun ailesi ise Bulgaristan’dan ülkemize göç etmiş durumda.

Cengiz Coşkun Boyu

1.88’lik vücuduyla ünlü boyları içinde farkını hissettiren bir niteliğe sahip olan Cengiz Coşkun, bu özelliğini uzun süre basketbol oynamasına borçlu. Ortaokul yıllarında basketbolla tanışan ve Ülkerspor bünyesinde yedi yıl profesyonel olarak sporculuk yapan aktör, Erdemir ve Balıkesir DSİ gibi kulüplerde de forma giymiştir. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nin Spor Akademisi’ne girmeye hak kazanan yetenekli oyuncu, öğrencilik hayatı devam ederken modelliğe de adım atmıştır. Ülkemizde düzenlenen Best Model yarışmasında üçüncü olmuş ve daha sonra İngiltere’deki yarışmada da dördüncülük elde etmiştir.

Yer Aldığı Projeler

2013 yılındaki Survivor yarışmasının “Gönüllüler” kadrosunda da olan oyuncunun yer aldığı ünlü haberleri içinde en dikkat çeken nokta, Fetih 1453 filmindeki Fatih Sultan Mehmet rolünü mavi gözlü olması nedeniyle kaçırmış olmasıdır. Ancak bu durum filmde görev almasına engel olmamış ve Guistiniani adlı bir şövalyeyi canlandırmıştır. Oyunculuk konusundaki gelişimini Şahika Tekand’ın kurduğu akademiye borçlu olan Cengiz Coşkun, 2014 yılından bu yana Diriliş Ertuğrul dizinde rol almaktadır.