Ceren Moray Boyu

0
499

Boy: 1.60 Kilo: 42

Ceren Moray Boyu? Birçok yapımda rol almış olmasına rağmen izleyiciler Ceren Moray, ünlü haberleri içinde magazinel bir figür olmadan ilerlemeyi tercih eden oyunculardan biri olan Moray, 5 Haziran 1985 doğumlu.

Ceren Moray Boyu

Babası memur olan yetenekli aktris, Diyarbakır’da hayata gözlerini açmış ve ailesi ile birlikte çocukluk yıllarında İstanbul’a taşınmıştır. Kendisinin mesleğe yönelmesine vesile olan bu taşınma, ona öncelikle tiyatronun kapılarını açmıştır. 2005’te Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro bölümüne girmeyi başarmış ve 2003 yılında adım attığı TV sektörüne eğitimli bir sanatçı olarak devam etmiştir.

Yer Aldığı Projeler

Ünlü biyografileri içinde Ceren Moray’ın geçmişini dikkat çekici kılan detayların başında elbette O Hayat Benim dizisindeki rolü geliyor. Oldukça eğlenceli bir görüntü çizmeyi başaran Moray, Efsun adlı karakteri ile adeta bütünleşmiş ve dizinin uzun yıllar devam etmesini sağlayan faktörlerden biri olmuştu. Fakat güzel oyuncunun kariyeri bundan çok daha eskiye dayanıyor. 2003 yılında Müjde Ar ve Levent Üzümcü gibi isimlerin yer aldığı Serseri Aşıklar dizisinde kamera karşınsa geçen oyuncu, Kavak Yelleri, Doktorlar ve İşler Güçler gibi beğeni toplayan dizilerde de yer almıştı.

Zayıf olması nedeniyle merak edilen ünlü boyları arasında yer alan Ceren Moray, 1.60 cm olarak ortalama bir fiziğe sahip denebilir. Oyuncunun en son rol aldığı yapım ise Demet Evgar’ın başrolünü üstlendiği Avlu dizisidir.