Demet Evgar Boyu

0
496

Boy: 1.62 Kilo: 53

Demet Evgar Boyu? 1.62’lik boyuyla ünlü boyları listesinde son sıralarda yer alan Demet Evgar. Minyon fiziğinin aksine sahnede ve kamera karşısında devleşen bir oyuncu. Birçok kişi onu Turkmax kanalında yayınlanan Bir Kadın Bir Erkek dizisinden tanıyor.

Demet Evgar Boyu

Burada Emre Karayel ile birlikte uzun yıllar boyunca başarıyla devam eden bir işe imza atan yetenekli oyuncu, şimdilerde Star TV’nin iddialı yapımı Avlu’nun başrolü olarak izleyici karşısına çıkmış durumda.

Yer Aldığı Projeler

19 Mayıs 1980 tarihinde Manisa’da doğan Demet Evgar, ilk sahne deneyimini de doğduğu topraklardaki amatör ekiplerle birlikte yaşamıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne girmeye hak kazanan oyuncu. Tiyatro Kılçık ve Kenter Tiyatrosu kadrosunda yer alarak birçok oyuna imza atmıştır. Mehmet Birkiye’nin yönetmenliğini yaptığı Moliere’in Cimri adlı oyununda Elise karakterine hayat veren Evgar, buradaki performansıyla en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır. Güneşi Gördüm, Beyza’nın Kadınları ve Vay Arkadaş gibi filmlerde rol alan oyuncunun yer aldığı ünlü haberleri içinde en çok okunanlar ise Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile birlikte kamera karşısına çıktığı Yahşi Batı filmiyle alakalı olanlardır.

Arnavut göçmesi bir ailenin mensubu olan Demet Evgar, ünlü vodvil yazarı Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç adlı oyunuyla başladığı sanat hayatına Avlu dizisi ve 39 Basamak ile devam ederken, yaşam öyküsü en çok okunan ünlü biyografileri arasına girmeyi başarmıştır.