Deniz Cengiz Boyu

0
2445

Boy: 1.69 Kilo: 53

Deniz Cengiz boyu ne kadar? Ekranlardan yahut sahnelerden tanıdığımız yüzlerin yaşam öykülerini merak ederiz. Burada devreye ünlü biyografileri girer. Kimi zaman aydınlatıcı, kimi zaman ilham verici, kimi zamansa yönlendirici olabilir.

Deniz Cengiz Boyu

Deniz Cengiz, ekranlarda ilk defa karşılaştığımız ancak şimdiden performansıyla dikkat çeken oyunculardan birisi. Biz onu daha çok sosyal medyadan tanıyoruz. Kendisi sosyal medya üzerinde oluşturduğu Helin Su Yılmaz karakteri ile tanınıyor.  Youtube ve Vine platformlarından eğlence amaçlı çektiği komik videolarla binlerce izlenmeye ulaşmayı başarmış. Helin Su Yılmaz tiplemesiyle yayınladığı komik videoları Kılavuzu Karga isimli YouTube kanalına yükleyen Deniz Cengiz, yüklediği videolar ile televizyon dünyasının dikkatini çekmeyi başarmış. Şimdi ise Deniz Cengiz Tv adlı Youtube kanalı üzerinden videolarını yüklemeye devam ediyor.

Üniversite eğitimini İstanbul’da bulunan Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlamış. Kendisi aynı zamanda internet üzerindeki sıkı bir liste sitesi olan ListeList’te yazarlık da yapıyor.

Deniz Cengiz’in Yer Aldığı Tüm Projeler

Sosyal medyadan Gülse Birsel’in teklifiyle televizyon ekranlarına merhaba diyor güzel sanatçı. Gülse Birsel’in yazıp oynadığı  2018 senesinde Star Tv’de yayın hayatına başlayan ve Sarp Apak, Cengiz Bozkurt, Çağlar Çorumlu, Derya Karadaş, Bartu Küçükçağlayan, Hasibe Eren, Ayşenil Şamlıoğlu, Şahin Irmak, Tuğba Çom gibi isimlerin yer aldığı Jet Sosyete isimli dizide İlayda Çıkrıkçıoğlu rolünü canlandırıyor. Deniz Cengiz’in kariyerindeki ilk televizyon deneyimi olmasına rağmen genç oyuncu canlandırdığı zarif, kibar ancak aynı zamanda gıcık, içten içe kibirli ve herkese yüksekten bakan İlayda Çıkrıkçıoğlu rolünde bir hayli başarılı gözüküyor. Deniz Cengiz sergilediği performansla adından ileriki yıllarda bolca söz ettireceği aşikar.

Deniz Cengiz’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2018 Jet Sosyete (Televizyon dizisi, İlayda Çıkrıkçıoğlu karakteri)