Derya Can Göçen Boyu

0
25

Boy: 1.65 Kilo: 60

Televizyon ekranlarının en sevilen yarışma programlarından biri olan Survivor Türkiye’de bu yıl Ünlüler takımında yarışan ve yarışmaya ilk haftalarda veda eden milli sporcu Derya Can Göçen biyografisi ile ünlü boyları içeriklerimize devam ediyoruz. Yarışmanın popüler isimlerinin hayat hikayelerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Başarılı yarışmacı hakkında tüm merak edilenler sizlerle olacak. Derya Can Göçen boyu ve kilosu ne kadar, nereli, nerede yaşıyor, eğitimi, kariyerindeki başarıları, Survivor hayatında neler yaşadı, sevgilisi var mı?

Derya Can Göçen Boyu

  • Doğum Tarihi: 12 Ekim 1979
  • Doğum Yeri: Çanakkale
  • Yaşı: 41
  • Burç: Terazi
  • Boy: 165
  • Kilo: 60

Derya Can Göçen Biyografisi

Survivor Türkiye 2020 kadrosunda Ünlüler takımında yer alan milli sporcu Derya Can Göçen, 1979 yılında Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Başarılı bir sezon geçiren ve ilk haftalarda elenen isim, Dünya Serbest Dalış rekortmenidir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra mesleğine Beden Eğitimi öğretmeni olarak devam etmiştir. Çanakkale’de düzenlenen pek çok şampiyoda kendi dalında madalya sahibidir. Atletizm ile 8 yaşında tanışan Göçen, lisede tekvandoya başlamış ve 2000 yılında olimpiyat kadrosuna alınmıştır. Bu süreçte yönünü dalış sporuna çevirmiştir. Bugüne dek 5 kez dünya rekoru elde etmiş, 40’tan fazla Türkiye rekoru kırmıştır. Milli takıma en çok seçilen ve yabancı dalda madalya alan ilk kadın sualtı dalışçımızdır.

Tayfun Göçen ile evlidir. Derin Helen ve Poyraz Mustafa adında iki çocuğu vardır. Survivor’da sporcu kimliği ile öne çıkmış olan isim, şu an spor hayatına devam etmektedir.

Derya Can Göçen boyu 165 cm, kilosu 60 kg, burcu Terazi’dir.

Derya Can Göçen Yer Aldığı Projeler

Survivor Türkiye 2020