Ekin Koç Boyu

0
1660

Boy: 1.80 Kilo: 74

Ekin Koç boyu ne kadar? Televizyon ekranlarından, beyaz perdeden, tiyatro sahnelerinden tanıdığımız yüzlerin kariyerleri, eğitim hayatları hakkında bilgi almak isteriz. Bu bağlamda ünlü biyografileri aydınlatıcı ve ilham verici olabilecek potansiyele sahip yazılardır. İsmet Ekin Koç 15 Ağustos 1986 tarihinde Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya gelmiş. Kendisinden beş yaş küçük, ismini Ekin Koç’un verdiği Yetkin Koç adın da bir de kardeşi vardır. Üniversite sınavına hazırlanırken ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınmış. Kendisi daha sonra Bilgi Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Henüz lisedeyken tiyatroya ilgisi olan ve okulun tiyatro klübüne katılan genç oyuncu, üniversitede de bu hayalinden vazgeçmedi. Üniversite eğitimi sırasında 35 Buçuk Sanat Akademisi’ne kaydoldu ve burada Vahide Gördüm’den ve Altan Gördüm’den oyunculuk dersleri aldı.

Ekin Koç Boyu

Ünlülerin kariyerleri kadar fiziksel özellikleri de ilgi çeken konular arasındadır. Ünlülerin boyu, kilosu, yaşı, burcu hatta aşk hayatı da merak edilen konulardır. Ekin Koç’un boyu 1,80 metre olup 74kgdır. Kahverengi gözlere sahip olan yakışıklı oyuncu aslan burcudur. Basketbol, tenis, futbol, satranç ve gitarla ilgilendiği bilinen genç oyuncunun henüz net olarak bilinen bir sevgilisi yoktur.

Ekin Koç’un Yer Aldığı Tüm Projeler

Yakışıklı oyuncu yer aldığı tiyatro oyunlarının yanı sıra televizyonlara ilk defa 2013 yılında Sana Bir Sır Vereceğim adlı dizi ile merhaba demiştir. Sergilediği başarılı oyunculuğun yanı sıra yakışıklılığı ile de dikkat çekmiş, seyircinin ekranlarda aradığı yüzlerden birisi olmuştur.

Kendisinin ilk beyaz perde deneyimi ise 2015 yılında başrolünü Neslihan Atagül ile paylaştığı Senden Bana Kalan adlı yapım olmuştur. Filmde Özgür rolünü başarılı bir şekilde canlandıran yakışıklı oyuncu kariyerinde emin adımlarla ilerleyerek, şöhret basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanıyor gözüküyor. Yakışıklı oyuncunun Farah Zeynep Abdullah ile birlikte rol aldığı son sinema filmi “Bizim İçin Şampiyon” şu an vizyonda gişe rekoru kırmaktadır.

Ekin Koç’un Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2013 Sana Bir Sır Vereceğim (Televizyon dizisi, Tilki karakteri)
  • 2014 Benim Adım Gültepe (Televizyon dizisi, Seyfi karakteri)
  • 2015 Evli ve Öfkeli (Televizyon dizisi)
  • 2015 Muhteşem Yüzyıl Kösem (Televizyon dizisi, Sultan 1. Ahmet karakteri)
  • 2015 Senden Bana Kalan (Sinema filmi, Özgür karakteri)
  • 2016 Ali ve Nino (Sinema filmi, Mehmet karakteri)
  • 2017 Hayat Sırları
  • 2017 Yedi Yüz
  • 2018 Bozkır (Nuri Pamir)
  • 2018 Bizim İçin Şampiyon (Sinema filmi, Halis Karataş)