Engin Altan Düzyatan Boyu

0
187

Boy: 1.85 Kilo: 73

Engin Altan Düzyatan Boyu? TV izleyicilerinin son dönemde Diriliş Ertuğrul dizisinde izleme şansı bulduğu Engin Altan Düzyatan, magazin gazetelerinde çıkan ünlü haberleri köşesinde de kendisine olca yer buluyor. 26 Temmuz 1979 doğumlu olan aktör, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi alarak mesleğe adım atmış bir isim. 1996 yılında eğitimini tamamladıktan sonra Kenter Tiyatrosu’nda oyunculuk yapmaya başlayan Düzyatan, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda yönetmenlik görevini üstlenmiştir.

Engin Altan Düzyatan Boyu

İzleyicilerin merak ettikleri konulardan biri de ünlü boyları konusudur. Engin Altan Düzyatan, 1.85’lik boyuyla ekranlarda heybetli bir duruş sergilemektedir. Oyuncunun piyasada adından söz ettirmesini sağlayan ilk yapım, 2001 yılında ekranlara gelen, Cem Davran ve Hande Ataizi’nin başrollerini üstlendiği Ruhsar adlı TV dizisidir. Bu dizide gösterdiği performansla yapımcıların dikkatini çeken oyuncu. Diyaframdan konuşması ve etkileyici bakışlara sahip olması nedeniyle kısa zamanda popülerlik kazanmış ve Kapalıçarşı, Bir Bulut Olsam, Koçum Benim, Yeditepe İstanbul gibi dizilerde rol almıştır. Sinemada ise ilk rolünü Mustafa Altıoklar’ın yönetmenliğinde çekilen Beyza’nın Kadınları adlı filmde oynamıştır.

Yer Aldığı Projeler

Ünlü biyografileri okunurken merak edilen noktalardan bir tanesi de kişilerin özel yaşamlarıdır. 2014 yılında Neslihan Alkoçlar ile yaşadığı beraberliği evlilikle noktalayan yakışıklı aktör, kadınlar tarafından ilgi gören isimlerden biri olmayı halen sürdürüyor diyebiliriz. Arnavut kökenli bir aileden gelen Engin Altan Düzyatan. 2012 yılında uluslar arası bir festivalde en iyi erkek oyuncu ödülü de almıştır.

Paylaş
Önceki İçerikEda Ece Boyu
Sonraki İçerikEsra Bilgiç Boyu

CEVAP VER