Ezgi Şenler Boyu

0
527

Boy: 1.68 Kilo: 55

Ezgi Şenler boyu ne kadar? Ekranlardan, beyaz perdeden, tiyatro sahnelerinden aşina olduğumuz yüzlerin yaşamları hakkında bilgi sahibi olmak isteriz. Ünlü biyografileri bu noktada aydınlatıcı hatta ilham verici nitelikteki yazılardır. Ezgi Şenler 28 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ailesinin sanata olan ilgisinin de katkısıyla çok küçük yaşlardan itibaren sanatla iç içe bir çocukluk geçirdi. Henüz dokuz yaşında iken Ankara Devlet Opera ve Balesi kadrosuna girmeyi başardı, burada profesyonel anlamda dans ve bale eğitimi almaya başladı. Kariyerinde çok küçük yaşta çok büyük gelişmelerle dolduran Ezgi Şenler, henüz on bir yaşındayken Hacettepe Üniversitesi Klasik Bale Bölümü’ne girdi ve bale eğitimini aldı. Liseden mezun olduktan sonra ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümü’nü kazandı ve başarılı bir şekilde buradan mezun oldu. Eğitim hayatını ciddi başarılarla tamamlayan güzel oyuncu, üniversite öğreniminin ikinci yılında kendini setlerde bulduğunu söylüyor.

Ezgi Şenler Boyu

Kimileri için ünlülerin boyu, kilosu, yaşı, özel hayatı hatta burcu ciddi merak konularıdır. Ezgi Şenler’in boyu 1,68 metre, kilosu ise 55 kg. Kahverengi gözlere sahip olan güzel oyuncu kova burcu. Kendisinin henüz bilinen bir sevgilisi bulunmuyor.

Ezgi Şenler’in Yer Aldığı Tüm Projeler

Başarılı bir eğitim hayatının ardından profesyonel anlamda oyunculuk kariyerine 2016 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan; Timuçin Esen, Şevval Sam, Dilan Deniz Çiçek, Hilmicem İntepe, Nejat İşler, Murat Aygen, Alperen Duymaz gibi isimlerin yer aldığı Bodrum Masalı adlı dizide Aslı rolüyle başlamıştır. Sergilediği başarılı performansla dikkatleri üzerine çekmiş, ekranların sevilen genç yüzlerinden birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemiştir.

Halihazırda Star Tv’de yayınlanan; Uğur Yücel, Şükrü Özyıldız, Melisa Şenolsun, Gülçin Santırcıoğlu, Macit Sonkan, Sezer Avcı, Hülya Duyar, Deniz Hamzaoğlu, Zeyno Eracar gibi isimlerin yer aldığı Nefes Nefese adlı yeni dizide Mercan karakterini canlandırıyor. Oyunculuk kariyerine hızlı bir giriş yapıp, bu girişini koruyan başarılı yapımlarda kendine yer edinen Ezgi Şenler; sergilediği başarılı performanslarla bütün gözleri üzerine çevirmeyi başarıyor.

Ezgi Şenler’in Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2016 Bodrum Masalı (Televizyon dizisi, Aslı karakteri)
  • 2018 Nefes Nefese (Televizyon dizisi, Mercan karakteri)