Hazal Kaya Boyu

0
243

Boy: 1.60 Kilo: 49

Hazal Kaya Boyu? Tüm dünyada ses getiren Shameless dizisinin uyarlaması olan Bizim Hikaye dizisinde başrolü üstlenen Hazal Kaya. Duru bir güzelliğe sahip olmasının yanında doğal oyunculuğu ile de dikkat çekmektedir. Meslektaşı Ali Atay ile yaşadığı ilişkiyle ünlü haberleri sayfalarında kendine yer bulan genç oyuncu, 1 Ekim 1990’da dünyaya gelmiştir. İstanbul’da eğitim alan Kaya, 2009 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’ne girmiş ve burada kendini geliştirmiştir.

Hazal Kaya Boyu

Avukat bir çiftin çocuğu olarak hayata gözlerini açan genç yıldız. Kariyeri boyunca ailesinin desteğini arkasında görmüş ve genç yaşta yakaladığı şöhreti kolay hazmetmiştir. İlkokul çağında bale derslerine devam eden oyuncu lise yıllarında okulun tiyatro bölümüne girerek yeteneğini keşfetmiş ve daha sonra bu tutkusunun peşinden koşmaya devam etmiştir. Kısa ünlü boyları listesinde örnek olarak verilebilecek bir konumda olan oyuncu 1.60’tır ancak oldukça zayıf olmasının da etkisiyle ekranda daha uzun gözükmektedir.

Yer Aldığı Projeler

TV izleyicileri Hazal Kaya’yı ilk olarak Aşk-ı Memnu dizisi ile tanımıştır. Burada Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem ve Beren Saat gibi isimlerle rol arkadaşlığı yapan genç oyuncu, kariyerinde çok büyük bir artıyla yola devam etmiştir. Ünlü biyografileri içinde geniş bir yelpazeye sahip olanlardan birini elinde bulunduran oyuncu, Behzat Ç. Maral, Acemi Cadı, Çalgı Çengi, İtirazım Var ve Adını Feriha Koydum gibi birçok başarılı yapımın castına girmeyi başarmıştır.

Paylaş
Önceki İçerikEsra Bilgiç Boyu
Sonraki İçerikOnur Bay Boyu

CEVAP VER