Melisa Şenolsun Boyu

0
654

Boy: 1.70 Kilo: 59

Melisa Şenolsun boyu ne kadar? Ekranlardan aşina olduğumuz yüzlerin yaşamları hakkında bilgi sahibi olmak ister, merak ederiz. Ünlü biyografileri bu noktada ışık tutan, aydınlatıcı hatta kimi zaman ilham verici yazılardır. Melisa Şenolsun 24 Eylül 1996 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Kendisinin bir erkek kardeşi vardır. Altı yaşından bu yana tiyatrolarda rol alan genç oyuncunun tiyatroya olan bu merakı ablası sayesinde körükleniyor. Ablasının gösterisini izleyen Melisa Şenolsun, ablası gibi oyuncu olmak ister. Yedi sene boyunca jimnastik kurslarına giderek sporla iç içe bir yaşam geçirmiş. İzmir Gelişim Koleji Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan genç oyuncu Uğur Mumcu Bornova Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Kendisi halen daha İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde okumaktadır.

Güzel oyuncunun Mehmet Ozan Dolunay ile bir birlikteliği vardır.

Melisa Şenolsun Boyu

Ekranlardan aşina olduğumuz yüzlerin fiziksel özellikleri hakkında merak ettiklerimiz vardır. Ünlülerin boyu, kilosu, yaşı, burcu ilgi konusu olan magazinsel bilgilerdir. Melisa Şenolsun’un boyu 1.70 metre, kilosu ise 59 kilodur. Güzel oyuncu oğlak burcudur.

Melisa Şenolsun’un Yer Aldığı Tüm Projeler

Henüz lisedeyken devlet tiyatrosunda çalışma şansı yakalayan genç oyuncu kendini bir hayli geliştirerek, birçok oyunda yer almış. Ancak kendisinin ilk dizi- sinema macerası 2015 yılında Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Burak Deniz, Beste Kökdemir, Dilan Çiçek Deniz gibi isimlerle birlikte Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Hande rolünü canlandırarak başlamıştır. Dizide sergilediği başarılı performansın ardından dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu kariyerinde emin adımlarla ilerleyerek daha şimdiden ekranların sevilen genç yüzlerinden birisi olmayı da başarmıştır.

Ayrıca kendisi 2016 yılında Erdal Beşikçioğlu ile birlikte Quills-Tüy Kalemler adlı tiyatro oyununda oynamıştır.

Melisa Şenolsun’un Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • 2018- Nefes Nefese (Rüya) (TV Dizisi)
  • 2017 – Babam (Feride) (Sinema Filmi)
  • 2016 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Ceren) (TV Dizisi)
  • 2015 – Kiralık Aşk (Sude İplikçi) (TV Dizisi)
  • 2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Hande) (TV Dizisi)