Onur Tuna Boyu

0
265

Boy: 1.95 Kilo: 83

Onur Tuna Boyu? TV izleyicilerinin dikkatini Filinta dizisi ile çekmeyi başaran Onur Tuna ünlü boyları konusunda da adından söz ettirmektedir. 1.95 cm olan sanatçı, 1988 yılının Mart ayında Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Kendisi gibi oyuncu olan Seda Güven ile yaşadığı beraberlikle gündeme gelen oyuncu bekardır. Babası matematik öğretmeni annesi ise tapu memurudur. Yüksek öğrenimini İzmir’de tamamlayan Tuna, 9 Eylül Üniversitesi’nde İktisat eğitimi almış ve daha sonra modelliğe ve ardında oyunculuğa yelken açmıştır.

Onur Tuna Boyu

Dikkat çekici bir fiziğe sahip olması şov dünyasında kolay ilerlemesine yardımcı olmuş ve modellikten oyunculuğa geçiş yapmıştır. Geçmişinde basketbol ve voleybol gibi sporlar da olan Onur Tuna, gitar çalıp kendi bestelerini söylediği videolarla da hayranlarının beğenisini kazanmayı başarmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan genç aktör, piyasadaki yerini giderek daha da sağlamlaştırmış ve yalnızca bu alanda dikkat çeken ünlü biyografileri içinde kendine yer bulmuştur.

Yer Aldığı Projeler

Onur Tuna’ya bugünkü popülerliğini kazanmasına yardım eden ilk proje 2011 yapımı Hayat Devam Ediyor dizisidir. Mahsun Kımızıgül’ün hikayesini yazdığı yapımda dikkat çeken isim ardından 2014’te Bir Küçük Eylül Meselesi adlı dizide Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah gibi isimlerler kamera karşısına geçmiş ancak dizi yayından kalkınca aynı yıl Filinta dizininin kadrosuna dahil olmuştur. Oyuncunun hakkında çıkan ünlü haberleri de bu tarihten sonra artmaya başlamıştır.

Paylaş
Önceki İçerikOnur Bay Boyu
Sonraki İçerikŞafak Pekdemir Boyu

CEVAP VER