Sadettin Saran Boyu

0
2233

Boy: 1.93 kilo: 81

Ünlü iş adamı Sadettin Saran boyu kaç cm’dir? Karizmatik ve başarılı isim Sadettin Saran şu an kiminle beraber? Özel hayatına, eğitimi, memleketi, kariyeri ve yer aldığı projelere ait tüm detaylar haberimizde yer alıyor. Ünlü biyografileri içeriklerimiz bu kez iş hayatının popüler isimlerinden Sadettin Saran biyografisi ile devam ediyor…

Sadettin Saran Boyu

  • Doğum Tarihi: 1 Ocak 1964
  • Doğum Yeri: ABD
  • Yaşı: 55
  • Burç: Oğlak
  • Boy: 193
  • Kilo: 81

Sadettin Saran Biyografisi

Sadettin Saran, 1 Ocak 1964 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya gelmiştir. Sadettin Saran eski sevgilileri kimlerdir? Ünlü iş adamı kariyerinden sonra en çok özel hayatı ile gündeme geldi. Steven Sadettin Saran, Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Medya, online hizmet, yayıncılık, savunma, havacılık, enerji ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren şirketin başındadır. ABD’deki Kentucky Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği Bölümünden mezundur. Ensco Environmental Services şirketinde mühendis olarak çalışmıştır. 1988’de ülkeye dönerek Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Dış İlişkiler Danışmanı olarak görev almıştır. Dünya devi şirketlerin Türkiye temsilciliğini yapmıştır. 5 sene kadar Martin Marietta şirketinin Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 1995’te Saran Holding’in başına geçmiştir. İyi bir sporcudur. ABD’deki üniversitenin yüzme takımında kaptanlık yapmış ve en değerli sporcu seçilmiştir. Türkiye Milli Yüzme Takımı kaptanlığını da yapmıştır. Bir kız çocuğu vardır. Almanca, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Sadettin Saran bir dönem Hülya Avşar ile ilişki yaşamıştır. Bu ilişkiden sonra 2012 yılında Diş Hekimi Dr. Emek Külür ile evlenmiştir. Ünlü iş adamı boşandıktan sonra Emina Jahovic ile ilişkisiyle gündeme gelmiştir. Baba tarafından Kırıkkaleli, anne tarafından Amerikalıdır.

Sadettin Saran boyu 193 cm. Kilosu 81, burcu Oğlak’tır.