Tolga Mendi Boyu

0
486

Boy: 1.86 Kilo: 77

Tolga Mendi Boyu? 23 Mart 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiş ve ailesi ile birlikte uzun yıllar burada yaşamıştır. Ev hanımı bir anne ile esnaf bir babanın oğlu olarak hayata gözlerini açan aktör, ilk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlamış ve ardından yüksek öğrenim amacıyla ailesinden ayrılmıştır. Oyununun popülerliği arttıkça adını ilgi çeken ünlü biyografileri arasında görmeye devam etmekteyiz.

Genç oyuncu, liseyi Almanca ağırlıklı eğitim veren bir Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra lisans eğitimi için Çukurova Üniversitesi’ni seçmiştir. İnşaat mühendisliği alanında bir süre eğitim alan Tolga Mendi, daha sonra bu alanın kendisine göre olmadığını kanaat getirerek tamamen oyunculuğa yönelmiştir. İstanbul’da iki sene oyunca özel bir akademide ders alan oyuncu ilk olarak Acı Aşk dizisiyle ekranlara merhaba demiştir.

Tolga Mendi Boyu

Show TV’nin iddialı yapımları arasında yer alan Yeni Gelin dizisinde Hazar karakterini başarıyla canlandıran yakışıklı oyuncu Tolga Mendi, son dönemde yabancı rol arkadaşı ile arasında yaşanan romantik kıvılcımlarla ünlü haberleri içinde yer alıyor. Brezilyalı model Jessica May ile kamera karşısına geçen başarılı aktör, konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınıyor. Ünlü boyları konusunda modellikten oyunculuğa geçenlerle yarışan bir fiziğe sahip olan Mendi, 1.86 boyundadır.

Tolga Mendi Tüm Projeleri

Sinema ve dizi sektöründe henüz yeni olmasına rağmen özelikle yakışıklılığıyla ön plana çıkan Tolga Mendi’nin yer aldığı yapımlar şunlar;

  • 2015 / Acı Aşk
  • 2016 / Rüzgarın Kalbi
Paylaş
Önceki İçerikSelim Bayraktar Boyu
Sonraki İçerikTülin Özen Boyu

CEVAP VER